Lang gb
|

Wasze hity

  1. Cudowny chłopak
  2. Życzenie śmierci
  3. Czerwona jaskółka
  4. Pitbull. Ostatni pies
  5. Trzy billboardy za Ebb...
  6. Tamte dni, tamte noce
  7. Twarz
  8. Maria Magdalena
  9. Hamlet
  10. Czas mroku
KEI

Repertuar filmu "Mustang" w Krakowie

Brak repertuaru dla filmu "Mustang" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Mustang
Tytuł oryginalny: Mustang
Czas trwania: 97 min.
Produkcja: Francja , 2015
Gatunek: dramat
Premiera: 8 kwietnia 2016
Dystrybutor filmu: Gutek Film

Reżyseria: Deniz Gamze Erguven
Obsada: Gunes Sensoy, Doga Zeynep Doguslu, Elit Iscan

Nominowany do Oscara (w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny) debiut młodej reżyserki, który podbił serca canneńskiej publiczności, a jednocześnie wywołał ożywioną dyskusję dotyczącą wolności i praw współczesnych kobiet.

Pięć nieokiełznanych dziewczyn, pięć żywiołów i jedno silne pragnienie – wolności. Jednak w świecie, w którym ciągle pokutuje przeświadczenie, że kobieta powinna „znać swoje miejsce”, bohaterki będą musiały zaryzykować wszystko, aby żyć po swojemu.

Wczesne lato w nadmorskim miasteczku kilkaset kilometrów od Stambułu. Lele i jej cztery siostry wracają ze szkoły, spontanicznie świętując koniec roku i niewinnie flirtując z kolegami z klasy. Dla okolicznych mieszkańców ich zabawa okazuje się być jednak zbyt frywolna. Wybucha lokalny skandal, który ma nieoczekiwane konsekwencje. Dom dziewczynek z dnia na dzień zamienia się w więzienie, a rodzina postanawia jak najszybciej „pozbyć się problemu” i wydać je za mąż – decydując o wyborze narzeczonych bez ich wiedzy. Siostry postanawiają jednak za wszelka cenę znaleźć sposób, by pokonać ograniczenia i móc żyć po swojemu.

„Mustang” jest nominowany do Oscara w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny (konkuruje w tej kategorii z „Synem Szawła”), w tej samej kategorii był nominowany do Złotego Globu. Film zdobył również nagrodę FIPRESCI przyznawaną przez stowarzyszenie krytyków filmowych dla Największego Odkrycia Filmowego 2015, nagrodę Publiczności na AFI Fest 2016 i wiele nagród publiczności na europejskich festiwalach filmowych. Jest też laureatem Nagrody Parlamentu Europejskiego LUX oraz nagrody Europejskiej Akademii Filmowej dla Odkrycia Roku. Na Festiwalu Ale Kino! w Poznaniu wygrał Plebiscyt Młodej Publiczności oraz otrzymał nagrodę Stowarzyszenia Filmowców Polskich.Średnia ocena: 8.0
rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0
Oceniono 8 razy. | Oceń film

Trailer filmu: Mustang

Wasze opinie

Gość. 3. września 2016, 13:47

Wspaniały film. Poruszający, refleksyjny, subtelny... Polecam.

Agnieszka Monika 9. maja 2016, 11:38

Bardzo dobrze opowiedziana historia dziewczyn żyjących w innej kulturze. Do tego dobre zdjęcia i muzyka. Warto zobaczyć.

Ja_cool 1. maja 2016, 10:57

Dobre kino. Piękne zdjęcia i muzyka.
Turcja pokazana inaczej. Polecam 7-7,5/10

Kama 9. kwietnia 2016, 23:21

Wspaniały film, w pełni zasługuje na wszystkie nagrody. Świetna gra aktorska, daje poczucie obserwacji życia, a nie oglądania filmu. Cudowne ujęcia. Nie znajduję słów, aby opisać zachwyt tym, w jaki sposób reżyserka pokazała całą paletę, gamę emocji. Zdecydowanie cieszę się, że zobaczyłam ten film. Jednocześnie tematyka, która jest naszej kulturze raczej obca, jest pokazana w taki sposób, tak naturalny, że przestajemy się dziwić, że ktoś w naszym świecie jeszcze może tak dziwacznie i pokrętnie myśleć i ubezwłasnowolniać inne jednostki.

Dodaj nowy komentarz Mustang

Twoja opinia o filmie:

Repertuar kin na telefonie

Teraz w kinach

Premiery

20 kwietnia
13 kwietnia
6 kwietnia

Zapowiedzi

26 kwietnia
27 kwietnia
4 maja
11 maja
» więcej zapowiedzi

Repertuar Kin