Lang gb
|

Wasze hity

  1. Ślady stóp
  2. Był sobie pies
  3. Maria Skłodowska-Curie...
  4. Sztuka kochania. Histo...
  5. Moonlight
  6. Sól ziemi
  7. Milczenie
  8. Pokot
  9. Powidoki
  10. Logan: Wolverine
KEI

Maria Skłodowska-Curie

Marie Curie
Reżyseria: Marie Noelle

Repertuar filmu "Maria Skłodowska-Curie" w Krakowie

Kino   sobota, 25 marca
Rano Sort up Po południu Sort up Wieczorem Sort up
ARS: Kiniarnia 17:05 bilet
Cinema City Bonarka 12:10 bilet 18:10 bilet
Cinema City Galeria Kazimierz 16:30 bilet
Cinema City Plaza 10:00 bilet 14:20 bilet
Kijów.Centrum 16:00
Kino Pod Baranami 11:00 bilet 15:00 bilet
Multikino 12:25 bilet
Paradox 19:00
Sfinks 17:00 bilet
Plakat filmu Maria Skłodowska-Curie
Tytuł oryginalny: Marie Curie
Czas trwania: 100 min.
Produkcja: Belgia/Francja/Niemcy/Polska , 2016
Gatunek: dramat / romans
Premiera: 3 marca 2017
Dystrybutor filmu: Kino Świat

Reżyseria: Marie Noelle
Obsada: Karolina Gruszka, Arieh Worthalter, Charles Berling

„Maria Skłodowska-Curie” to wystawna, międzynarodowa koprodukcja o życiu słynnej polskiej noblistki. Historia niezwykłej kobiety, która nie wahała się iść za głosem serca, a dzięki inteligencji, wiedzy i nieprzeciętnym umiejętnościom zdołała przekonać do siebie świat nauki, od zawsze zdominowany przez mężczyzn. To również niepowtarzalna podróż w czasie do Paryża z przełomu wieków – miasta sztuki i odkryć, które zmieniały świat. W roli tytułowej w filmie wystąpiła Karolina Gruszka. Partnerują jej m.in. Iza Kuna w roli Bronisławy Skłodowskiej – siostry noblistki, Piotr Głowacki jako Albert Einstein, Jan Frycz jako Ernest Solvay – założyciel Międzynarodowego Instytutu Fizyki oraz Daniel Olbrychski jako Emile Amagat – zagorzały przeciwnik Marii. Światowa premiera filmu „Maria Skłodowska-Curie” odbyła się w ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Toronto. W listopadzie 2016 obraz znalazł się w prestiżowym Konkursie Głównym Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych – Camerimage. Natomiast 20 stycznia 2017 zastał uhonorowany najważniejszymi niemieckimi nagrodami filmowymi – Bavarian Film Awards – za najlepszą reżyserię i najlepszą scenografię. W polskich kinach film zagości 3 marca.

„Maria Skłodowska-Curie” to wierna faktom opowieść o niesamowitym życiu odkrywczyni dwóch pierwiastków – polonu i radu, ale także portret Skłodowskiej, jakiej nie znaliśmy – czułej matki, kochającej żony, kobiety charyzmatycznej, zdecydowanej, choć pełnej dylematów i sprzeczności. Była pierwszą kobietą, która zdobyła Nagrodę Nobla i do tej pory pozostaje jedyną kobietą wyróżnioną dwukrotnie tą nagrodą. Jako pierwsza w Europie uzyskała tytuł doktora, a w 1906 roku przyznano jej profesurę i równocześnie objęła własną katedrę na paryskiej Sorbonie, co we Francji było wydarzeniem bez precedensu.

Jednak droga do sławy wiodła ścieżką pełną wyzwań i wyrzeczeń. By wypełnić misję dla ludzkości, Skłodowska musiała zmierzyć się z samotnością w obcym kraju i nieoczekiwaną śmiercią męża. A także bronić swych racji w świecie naukowym zdominowanym przez mężczyzn. Z emocjonującej i pełnej zwrotów akcji batalii, wyszła jednak zwycięsko, jako osoba godna naśladowania, zasługująca na podziw i wybitna pod każdym względem. Stała się najbardziej wpływową kobietą swoich czasów. O której Albert Einstein miał powiedzieć, że ze wszystkich ludzi sukcesu, tylko ona jedna nie zmieniała się pod wpływem sławy.Średnia ocena: 8.0
rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0
Oceniono 43 razy. | Oceń film
Ocena IMDb©: Maria Skłodowska-Curie on IMDb

Trailer filmu: Maria Skłodowska-Curie

Wasze opinie

Polcia 20. marca 2017, 12:47

Podzielam opinię Basi odnośnie niedostatków z biografii MSC - istotne były przyczyny jej wyjazdu do Francji.Nie bagatelną rolę w życiu Noblistki odegrała siostra Bronisława,której zasługi zostały w filmie zmarginalizowane.Ale gra Karoliny Gruszki na światowym poziomie.

krk-owianka 18. marca 2017, 22:12

mona zrobić nudny film o dwukrotnej noblistce i jej romansach ? jak widać można . tylko zdjęcia ładne. ludzie na seansie rozmawiali i ziewali. szkoda tematu i aktorów.

BASIA 18. marca 2017, 17:31

Swietny film wspaniał gra KAROLINY która swietnie pasuje do tej roli i wspaniale i dośc szczegółowo opowiedziana historia życia naszej wielkiej rodaczki chociaz brakowało mi wspomnień z jej dzieciństwa i podkreslenia polskiego pochodzenia .Jedyny minus to za szybko znikały tłumaczenia nie mozna było zdążyć przeczytac

GM Łódź 15. marca 2017, 21:51

Jutro wybieramy sie w duzej grupie kolezanek i kolegow z pracy do kina na ten film; tak, po prostu w ten sposob chcemy rozpoczac trzeci weekend marca. Ciekawi jestemy przezyc ! Ja osobiscie widzialem K. Gruszke na planie tego; grala znakomicie !

GM Łódź

Moli 15. marca 2017, 19:50

Bardzo dobry film, cudowna Karolina Gruszka idealna do tej roli:) fajnie opowiedziana historia kobiety która kochała to co robi i z oddaniem i pasja poświęciła się nauce i walce o to aby kobieta w męskim świecie została doceniona!Warto zobaczyć ten film!

Madelaine 14. marca 2017, 22:06

Piękny film.Cudne obrazki z tamtej epoki.
Nawet nie myślałam, ze tak pieknie Iza Kuna bedzie wyglądac- niczym Barbara Niechcic...
A wypowiedzi Skłodowskiej o nauce niczym poezja....wprost niesamowite :)

Marta 14. marca 2017, 20:19

własnie wybieramy się na ten film. 3 osoby dorosłe wiek: 50 66-70!

goga 12. marca 2017, 22:43

Film dobrze zagrany. Ukazuje Noblistkę-kobietę,pasjonatkę, matkę. Film rekomendowany jest od 13 lat, ale uważam że na poziomie gimnazjum będzie on odebrany jako nudny, długi, bez zwrotów akcji. Na sali widownia 30+ i wtedy OK.

widz 11. marca 2017, 18:39

Film na pewno nie dla każdego. To nie rozrywka na sobotni wieczór z popcornem i puszką coli. Mnie się podobał,a K. Gruszka to dla mnie właśnie MSC.

Agnieszka Monika 5. marca 2017, 22:59

Bardzo dobry film. Biografia. Pokazuje pozycje kobiet w tamtych czasach. I świetna gra zwłaszcza Karoliny Gruszki.

Ryszard 5. marca 2017, 21:38

Powtarzając za Szekspirem - Wiele hałasu o nic.

Fan Skłodowskiej 5. marca 2017, 19:50

Jestem fanem Skłodowskiej i jej osiągnięć. Film niestety dla wytrwałych. Ja przespałem połowę filmu :-(

Ewelina 5. marca 2017, 12:00

Świetny film ,bardzo dobrze zagrany.Jeśli jednak ktoś szuka taniej rozrywki to lepiej niech idzie na Polandię lub Porady na zdrady.

Dodaj nowy komentarz Maria Skłodowska-Curie

Twoja opinia o filmie:

Repertuar kin na telefonie

Teraz w kinach

Premiery

24 marca
17 marca
10 marca

Zapowiedzi

31 marca
7 kwietnia

Repertuar Kin