Lang pl
|

Top 10

  1. Gotowi na wszystko. Ex...
  2. Ma ma
  3. Tag
  4. Loving Pablo...
  5. Red Sparrow
  6. Jestem mordercą
  7. Whitney
  8. Manchester by the Sea
  9. Zimna wojna
  10. Star Wars: The Last Je...
KEI

Agnieszka


Directed by: Tomasz E. Rudzik

Cinema program "Agnieszka" in Kraków

No showtimes for movie "Agnieszka" for today
Choose other date from the calendar above.

Movie poster Agnieszka
Original title: Agnieszka
Production: Niemcy / Polska , 2014
Release Date: 30 October 2015
Distribution: Alter Ego Pictures

Directed by: Tomasz E. Rudzik
Cast: Karolina Gorczyca, Hildegard Schmahl, Lorenzo Nedis Walcher

Po fabularnym debiucie „DESPERACI W AKADEMIKU”, którego premiera odbyła się podczas 57. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w San Sebastian, Tomasz E. Rudzik zabiera nas do zupełnie innego świata, którego centrum i najważniejszym punktem odniesienia jest tytułowa Agnieszka. Owiana tajemnicą, skrzętnie ukrywająca uczucia i kierująca się zwierzęcym instynktem przetrwania bohaterka przez przypadek trafia do Monchium, gdzie szybko musi nauczyć się nowych reguł bezwzględnej gry.

Urodzony w Polsce i mieszkający na stałe w Niemczech Rudzik zabiera widzów z polskiego żeńskiego więzienia do niemieckiej agencji towarzyskiej. Snuta przez niego opowieść z uwagą i czułością podąża za Agnieszką, której jedyną zasadą wydaje się być odwieczne „oko za oko, ząb za ząb”. Brutalny świat, w którym rozgrywa się opowieść, nie jest jednak przytłaczającym koszmarnym snem: silna, niezależna bohaterka pozostaje w jakiś sposób czysta, nieskażona – podobnie jak jej młody przyjaciel Manuel i młodszy brat Rafał. Rudzik ukazuje niebezpieczeństwa wynikające z zestawienia dwóch światów, obu funkcjonujących na podstawie tej samej ludzkiej przypadłości: naiwności i czystości uczuć. Rozdarta między nimi Agnieszka stara się znaleźć własną metodę.

W roli głównej wystąpiła Karolina Gorczyca, doświadczona aktorka, która tą rolą udowadnia, jak szeroki jest jej aktorski wachlarz. Rolę Madame, która w Monachium bierze Agnieszkę pod swoje skrzydła, powierzono ikonie teatru z Hamburga – Hildegard Schmahl. Młodego przyjaciela Agnieszki zagrał zaś 18-letni Lorenzo Nedis Walcher, który wydaje się być na progu błyskotliwej kariery. Niemiecka premiera „AGNIESZKI” odbyła się podczas 48. Międzynarodowego Festiwalu w Hof, gdzie film zdobył również nominację do Niemieckiej Nagrody Filmowej. W Polsce film miał premierę w Konkursie 1-2 Warszawskiego Festiwalu Filmowego w 2014 r.Average rate: 1.0
rating 1.0 rating 1.0 rating 1.0 rating 1.0 rating 1.0 rating 1.0 rating 1.0 rating 1.0 rating 1.0 rating 1.0
2 votes. | Rate movie

Movie trailer: Agnieszka

Your comments

Agnieszka Monika 8. November 2015, 17:53

Film taki inny. Momentami ciekawy, momentami nic się nie dzieje, chociaż taki jakby inny też, czasem trochę oderwany od rzeczywistości. Taki sobie.

puke 30. October 2015, 12:21

o Boze... kolejny film z serii: biedny Polak lub Polka zagranica. Pochodza z trzeciego swiata, chca pracy, sa do oswojenia, nie kopcie ich bo moga sie na cos przydac...

Add new comment Agnieszka

Your opinion about the movie:

Repertuar kin na telefonie

Now in cinemas

Premieres

20 July
13 July
6 July

Coming soon

27 July
3 August
10 August
» more coming soon

Cinemas


logo Repertuary pl © 2000 - 2018 Repertuary.pl