|

Top 10

  1. Bohemian Rhapsody
  2. Green Book
  3. The Favourite
  4. A Star Is Born
  5. Alita: Battle Angel
  6. Zabawa, zabawa
  7. Zimna wojna
  8. Porwanie Baltazara Gąb...
  9. Underdog
  10. Glass
KEI

Agnieszka


Directed by: Tomasz E. Rudzik

Cinema program "Agnieszka" in Kraków

No showtimes for movie "Agnieszka" for today
Choose other date from the calendar above.

Movie poster Agnieszka
Original title: Agnieszka
Production: Niemcy / Polska , 2014
Release Date: 30 October 2015
Distribution: Alter Ego Pictures

Directed by: Tomasz E. Rudzik
Cast: Karolina Gorczyca, Hildegard Schmahl, Lorenzo Nedis Walcher

Po fabularnym debiucie „DESPERACI W AKADEMIKU”, którego premiera odbyła się podczas 57. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w San Sebastian, Tomasz E. Rudzik zabiera nas do zupełnie innego świata, którego centrum i najważniejszym punktem odniesienia jest tytułowa Agnieszka. Owiana tajemnicą, skrzętnie ukrywająca uczucia i kierująca się zwierzęcym instynktem przetrwania bohaterka przez przypadek trafia do Monchium, gdzie szybko musi nauczyć się nowych reguł bezwzględnej gry.

Urodzony w Polsce i mieszkający na stałe w Niemczech Rudzik zabiera widzów z polskiego żeńskiego więzienia do niemieckiej agencji towarzyskiej. Snuta przez niego opowieść z uwagą i czułością podąża za Agnieszką, której jedyną zasadą wydaje się być odwieczne „oko za oko, ząb za ząb”. Brutalny świat, w którym rozgrywa się opowieść, nie jest jednak przytłaczającym koszmarnym snem: silna, niezależna bohaterka pozostaje w jakiś sposób czysta, nieskażona – podobnie jak jej młody przyjaciel Manuel i młodszy brat Rafał. Rudzik ukazuje niebezpieczeństwa wynikające z zestawienia dwóch światów, obu funkcjonujących na podstawie tej samej ludzkiej przypadłości: naiwności i czystości uczuć. Rozdarta między nimi Agnieszka stara się znaleźć własną metodę.

W roli głównej wystąpiła Karolina Gorczyca, doświadczona aktorka, która tą rolą udowadnia, jak szeroki jest jej aktorski wachlarz. Rolę Madame, która w Monachium bierze Agnieszkę pod swoje skrzydła, powierzono ikonie teatru z Hamburga – Hildegard Schmahl. Młodego przyjaciela Agnieszki zagrał zaś 18-letni Lorenzo Nedis Walcher, który wydaje się być na progu błyskotliwej kariery. Niemiecka premiera „AGNIESZKI” odbyła się podczas 48. Międzynarodowego Festiwalu w Hof, gdzie film zdobył również nominację do Niemieckiej Nagrody Filmowej. W Polsce film miał premierę w Konkursie 1-2 Warszawskiego Festiwalu Filmowego w 2014 r.Average rate: 1.0
rating 1.0 rating 1.0 rating 1.0 rating 1.0 rating 1.0 rating 1.0 rating 1.0 rating 1.0 rating 1.0 rating 1.0
2 votes. | Rate movie

Movie trailer: Agnieszka

Your comments

Agnieszka Monika 8. November 2015, 16:53

Film taki inny. Momentami ciekawy, momentami nic się nie dzieje, chociaż taki jakby inny też, czasem trochę oderwany od rzeczywistości. Taki sobie.

puke 30. October 2015, 11:21

o Boze... kolejny film z serii: biedny Polak lub Polka zagranica. Pochodza z trzeciego swiata, chca pracy, sa do oswojenia, nie kopcie ich bo moga sie na cos przydac...

Add new comment Agnieszka

Your opinion about the movie:

Repertuar kin na telefonie

Now in cinemas

Premieres

22 February
15 February
14 February
8 February

Coming soon

1 March
15 March
» more coming soon

Cinemas


logo Repertuary pl © 2000 - 2019 Repertuary.pl