kina.krakow.pl
Film

Amelia


Directed by: Mira Nair

Cinema program "Amelia" in Kraków

No showtimes for movie "Amelia" for today
Choose other date from the calendar above.

Movie poster Amelia Earhart
Original title: Amelia
Runtime: 113 min.
Production: USA , 2009
Release Date: 12 February 2010
Distribution: Imperial Cinepix

Directed by: Mira Nair
Cast: Ewan McGregor, Mia Wasikowska, Hilary Swank, Christopher Eccleston, Richard Gere

„Amelia Earhart" to opowieść o niezwykłym życiu pionierki, kobiety-pilot. W rolę tytułową wcieliła się dwukrotna laureatka Oscara, Hillary Swank.

Amelia Earhart była pierwszą kobietą, która przeleciała nad Atlantykiem (najpierw jako pasażerka, potem jako pilot). Zyskała ogromną sławę, stała się ulubienicą Ameryki - „boginią jasności" uwielbianą za odwagę i charyzmę. Popularność jej nie zmieniła - do końca życia kochała niebezpieczeństwo i wyzwania, nie bała się mówić tego co myślała, i realizować planów. Była inspiracją dla milionów ludzi - między innymi dla Eleonor Roosevelt (Cherry Jones), swego męża magnata prasowego, George'a P. Putnama (Richard Gere) czy wieloletniego przyjaciela i kochanka, pilota Gene'a Vidala (Ewan McGregor). Latem 1937 roku Amelia zdecydowała się bardzo odważny krok - postanowiła przelecieć samotnie dookoła świata. To jeden z najsłynniejszych lotów w historii.


Average rate: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
1232 votes. | Rate movie

Your comments

leser 13. February 2010, 8:31

film jest ładny, piękne zdjęcia lotnicze, film dla każdego, kto choć trochę interesuje się lotnictwem, ale nie tylko.. film opowiada przede wszystkim o niesamowitej pasji, która cały świat potrafi pchnąć do przodu

Add new comment Amelia

Your opinion about the movie: