|

Top 10

  1. Polański, Horowitz. Ho...
  2. Top Gun: Maverick
  3. Minions: The Rise of G
  4. Truffle Hunters
  5. Pain and Glory
  6. Elvis
  7. Everybody Knows
  8. Portrait of a Lady on ...
  9. The Lobster
  10. Perfetti sconosciuti...

Cinema program "Babel" in Kraków

No showtimes for movie "Babel" for today
Choose other date from the calendar above.

Movie poster Babel

Runtime: 142 min.
Production: USA , 2006
Release Date: 10 November 2006
Distribution: Monolith Plus

Directed by: Alejandro González Inárritu
Cast: Cate Blanchett, Gael Garcia Bernal, Brad Pitt

Na film składają się trzy historie, rozgrywające się w Maroko, Tunezji, Meksyku i Japonii.
Marokańska pustynia. Mężczyzna kupuje od sąsiada strzelbę, która ma chronić jego stado kóz przed szakalami. Strzelba była prezentem dla sąsiada od japońskiego turysty w podziękowaniu za jego pracę jako przewodnika. Broń ląduje w rękach synów pasterza, którzy postanawiają sprawdzić jej zasięg i strzelają do jadącego w oddali autokaru pełnego zachodnich turystów...

tekst: ARSAverage rate: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
2862 votes. | Rate movie

Movie news

28/29 X - NOCNY MARATON INNARITU!

W nocy 28/29 października zapraszamy na nocny maraton Alejandro Gonzáleza Inárritu! W programie wcześniejsze filmy "Amores Perros", "21 gramów" i najnowszy film reżysera -... [more]

Movie trailer: Babel

Your comments

szela 26. July 2008, 20:48

wyobrazacie sobie ze ten film ma mniejsza srednia od kung fu panda? odrazu wiadomo, ze szara masa go nie zrozumiala. 9/10

dbrz 29. September 2007, 11:29

ciekawy
Bardzo podobały mi się filmy Alejandro Gonzáleza Inárritu i ten rowniez jest dobry. Warto zobaczyć. Jeżeli komuś podobało się Amores perros i 21 gramów to polecam w 100%

NEGATYW 12. April 2007, 12:09

WZRUSZAJĄCY
Łączy w sobie trzy wątki. Ukazane są trzy rodziny całkiem sobie obce, które jednak coś łączy.Zawarta jest tu nauka do czego moze doprowadzić zabawa dzieci bronią i pozostawianie ich bez opieki. Wzruszająca jest postawa męża(Brada Pitta)który troskliwie i z poświęceniem opiekuje się ranną żoną oraz bezinteresowna pomoc jaka została i udzielona przez jednego z tubylców.Dzięki tej pomocy kobieta przeżyła.Dramatyczne były te chwile oczekiwania na pomoc medyczną.Film wzrusza a jeszcze do tego przyczynia się muzyka Gustavo Santaolalli-po prostu urzekająca swym pięknem i niezwykłą głębią.Zmusza do zadumy.

malik 28. March 2007, 23:22

oscary, oscary...
..nie wiem za co ten film jest aż tak bardzo chwalony w świecie. OK, potrafie zrozumieć ten film, te historie.. ale nie uważam ze film zasługuje na choćby oscara. Uważam, ze jeśli ktoś tego jeszcze nie widział to powinien iść i zobaczyć, ale nie poszedł bym na ten film drugi raz na pewno, nawet po długiej przerwie, ponieważ jest to film obrazujacy coś raz a później już nie wywiera takiego wrażenia - zapewne.
6 / 10

pracuś 10. March 2007, 11:20

porywający
Wyszłam z kina wzruszona, oczarowana, oszołomiona. Odbiór tego filmu, to nie problem rozumienia,czy nierozumienia fabuły - to kwestia wrażliwości odbiorcy - poczujesz, jak film dotka Twojej duszy lub nie, ale to sie ma nijak do inteligencji.

dominik256 5. March 2007, 18:19

hmmm.....
no cóż mam bardzo mieszane wrażenia - ciekawy pomysł + zbyt długi film +momentami "głupia" fabuła + interesujące ujęcie dramtów ludzkich + dobra gra 2 osób + przeciętny poziom reszty aktorów + robiące wrażenie pejzarze :) + momentami przewidywalny do bólu scenariusz = film który można obejrzeć w domu ale na który chyba nie warto wydawać pieniędzy

A może ja po prostu się nie znam?

zappiszon 23. February 2007, 0:55

"dzielo" dla ambitnych przedszkolakow
jedynie watek japonski o cos walczy,
ale i to bez przekonania

k9g 18. February 2007, 21:56

4/10 nudny
Zrozumial zrozumial tylko poprostu sie nie podobal. Nie moja wina, ze masz inny gust.

belcia 16. February 2007, 12:42

10/10
ten komu sie film nie spodobal,zapewne go nie zrozumial.

k9g 15. February 2007, 18:54

:/
Strasznie nudny!! Nie isc do kina. Ogladac tylko w domu, bo inaczej sie zawiedzieci. nudny jak flaki z oleje!!

Znudzona 14. February 2007, 10:50

NUUUUUUUUUUUUDAAAAAAAAA
Wybrałam się na ten film, bo wydawać by się mogło, że będzie naprawdę świetny... Gra aktorska imponująca! Świetne zdjęcia... niestety fabuła beznadziejna... nuda. Pod koniec filmu, wyszłam z sali kinowej.
Widziałam lepsze filmy. I nie wiem, co ludziom może się podobać w tego rodzaju pordukcjach?????????

Maya 12. February 2007, 23:54

******
Rewelacja. Sześć gwiazdek na sześć możliwych. Wbija w fotel, tak jak poprzednie filmy Inarritu. Ale po raz pierwszy oglądałam film tego reżysera w kinie, i nie wiem, może to sprawił duży ekran, ale poruszył mnie MAKSYMALNIE. Zdecydowanie - polecam!

Weyland 12. February 2007, 16:17

Gigantyczne rozczarowanie.
Cóż, film zupełnie o niczym. Bo czy można "czymś" nazwać wątki interkontytnentalne powiązane przypadkowym przedmiotem? "Czymś" nie jest też dla mnie niezrozumienie. Choćby "Między słowami" przedstawia ten temat z większym wdziękiem. Rzemiosło filmowe również poniżej przeciętnej. Poza rolą Adriany Barrazy. Zaś za finałową scenę odjazdu kamery od okna w wielkim apartamentowcu powinno się reżysera ponakłuwać szpileczkami maczanymi w roztworze soli. Banał tak potworny, że aż wszystko boli.

mycham 11. February 2007, 18:17

dobre kino
Trzy watki, trzy kraje pozornie dalekie od siebie...a jednak fatum je laczy. poruszajacy i przygnebiajacy film o dalekosieznych skutkach banalnych wydarzen. O braku komunikacji. O milosci, zaufaniu...Swietna rola Brada Pitta i doskonala muzyka

trupti patak 7. February 2007, 20:53

Bardzo dobry.
Każda z osób, z którą rozmawiałam miała swoje własne zdanie o czym jest ten film. To chyba najlepszy dowód, że jest to dobre kino, nie tylko formalnie, ale przede wszystkim treściowo. Bardzo aktualny problem barier między kulturami, społecznościami, ludźmi. Wiele pytań, wiele symbolicznych scen, fantastycznych ujęć. No i angażuje widza, pobudza do myślenia. Jak ktoś nie lubi myśleć, niech nie idzie.

opserfator 6. February 2007, 13:54

Piękny film
Wyszlismy z kina roztzesieni. Nieprawdopodobne przeżycie. Najlepszy film z trylogii (Amores peros, 21 Gram). Film zmusza do refleksji. Jak mozna szybko stracic co się kocha: żonę, dzieci, brata i to w ułamku sekundy poprzez splot wydarzeń.Każdy zbohaterów popełnil błąd ktorego konsekwencje są straszne. Z drugiej strony autor zostawia nam nadzieję co bardzo wyraźne jest w samym finale. I dzięki Bogu.

Phil2684 4. February 2007, 13:19

Swietny
Film opowiadajacy o ludziach,ktorzy szukaja milosci.Aby cos z niego wyniesc nalezy sie w czuc klimat,a nie oczekiwac niesamotiych efektow specjalnych.Wg mnie aktorzy bardzo dobrze sie spisali i odzwierciedlili emocje,ktore mieli przekazac widzom.

nicky-taa 31. January 2007, 23:43

Babel brzmi prawie jak bubel.
Nieprzypadkowe to porównanie. Zresztą podejrzewam, że ktoś nieopatrznie zamienił jedną literkę w tytule ot i wyszło nie to co miało wyjść.

dejzi 25. January 2007, 15:28

FANATASTYCZNY
koniecznie trzeba go zobaczyc mnie podobal sie wyjatkowo polecam

freya 22. January 2007, 16:08

doskonały.
Uważam, że film jest genialny. Aktorstwo na bardzo wysokim poziomie, szczególnie to drugoplanowe. Nawet Pitt pokazał nam wreszcie na co go stać.
Całokształt ogromnie wzruszający, budzący emocje. Porusza i wskazuje nam na zagubionych we współczesnym świecie ludzi. Ludzi, którzy nie umieją już ze sobą rozmawiać, którzy zgubili prawdziwy sens życia, którzy są tak podobni do każdego z nas.
Szkoda, że dopiero musi wydarzyć się tragedia żeby coś w nas tknęło, żebyśmy się zatrzymali na chwile w tym goniącym świecie i spojrzeli na drugiego człowieka.
Uważam, że każdy z wątków w filmie jest dramatyczny i poruszający, jednak mną najbardziej wstrząsnęła historia tej Japonki...

No i ten cały zbieg okoliczności, głupie przypadki, które tak potrafią zaważyć na ludzkim życiu.
Ktoś wcześniej komentował, że muzyka i krajobrazy są beznadziejne. Absolutnie się nie zgodzę. Muzyka jest piękna, idealnie oddaje klimat filmu. Podobnie krajobrazy. W ogóle zdjęcia są bardzo udane.
Wg mnie doskonały kandydat do oscara za najlepszy film i nie tylko.
Stanowczo polecam.

Add new comment Babel

Your opinion about the movie:

Repertuar kin na telefonie

Now in cinemas

Premieres

5 August
29 July
22 July

Coming soon

12 August
19 August
24 August
26 August
» more coming soon

Cinemas


logo Repertuary pl © 2000 - 2022 Repertuary.pl