|

Top 10

  1. Truffle Hunters
  2. Dune
  3. Nędzarz i Madame
  4. House of Gucci
  5. Spider-Man: No Way Hom...
  6. The Matrix Resurrectio...
  7. The Banishment
  8. Around the World in 80...
  9. West Side Story
  10. Dziewczyny z Dubaju
KEI

Co słonko widziało


Directed by: Michał Rosa

Cinema program "Co słonko widziało" in Kraków

No showtimes for movie "Co słonko widziało" for today
Choose other date from the calendar above.

Movie poster Co słonko widziało

Runtime: 108 min.
Production: Polska , 2006
Release Date: 1 December 2006
Distribution: Kino Świat

Directed by: Michał Rosa
Cast: Damian Hryniewicz, Dominika Kluźniak, Krzysztof Stroiński, Jadwiga Jankowska-Cieślak, Tomasz Sapryk, Kinga Preis

Jeden z dwóch (obok "Placu Zbawiciela") najlepiej przyjętych filmów tegorocznego festiwalu w Gdyni. Zdobywca m. in. drugiej, po Złotych Lwach, najbardziej prestiżowej nagrody na tym festiwalu - Nagrody Specjalnej Jury, a także Nagrody za Najlepszy Dźwięk.
Spośród filmów tegorocznego festiwalu w Gdyni "Co słonko widziało" ma również największe szanse na międzynarodową dystrybucję: Nagroda Organizatorów Festiwali i Przeglądów Filmu Polskiego Za Granicą oraz Wyróżnienie Międzynarodowej Kapituły CANAL+. Film, jako jedyny z Polski został także zakwalifikowany do konkursu prestiżowego festiwalu w Pusan (2006)

Upalny lipiec. Duże miasto. W nim trójka nie znających się ludzi: mały Sebastian, nastoletnia Marta i Józef. Los sprawia, że każde z nich, musi szybko zdobyć niewielką, ale będącą poza zasięgiem, sumę pieniędzy,... by nie utracić godności, by zmienić swoje życie, by zachować radość i marzenia.
Przeplatające się wątki trójki bohaterów opowiadają o zmaganiu z codziennością, uśmiechach i troskach, o odwadze i pasji, z jaką próbują dojść do celu, o tym, jak wspólna droga ich łączy. Czwartym, równie ważnym bohaterem opowieści jest pełne sprzeczności miasto. Bezładne i piękne zarazem, biedne, jednocześnie pełne bogatych ludzi, okrutne, jednak dające schronienie potrzebującym.

To, co było w Gdyni najczęściej podkreślanym atutem filmu "Co słonko widziało", to zawarta w nim wiara w ludzi i pozytywna, optymistyczna wymowa zawarta w finale.Average rate: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
1358 votes. | Rate movie

Movie trailer: Co słonko widziało

Your comments

Highlander 1. July 2007, 20:31

wrażenia w większości negatywne, nuda, toporność, wszechogarniająca brzydota, brak smaku, ordynarność...
Sorry, ze bez konkretów, ale widziałem już kawałek czasu temu, beznadzieja, brzydki, nudny film, jeśli tak ma wyglądać przyszłość polskiego kina to tylko się rozpłakać.Rozczarowanie, Plac Zbawiciela może i zbyt wyostrzony, ale ogląda się głęboko w fotelu i do tego przy świetnej muzyce, a tutaj nic z tego. Odnosze wrażenie, że polscy reżyserzy powinni wyjechac za granice, poszerzyc horyzonty, wyleczyć sę z kompleksów i nudnych schematow polakow biedakow, dobry film mozna zrobic w Polsce i nawet o Polsce, ale taki styl to wtopa, a szkoda, bo miałem oczekiwania... Do tego nijaka fabuła, a ten optymizm na koncu to chyba przegapilem, jak dla mnie to bylo jakis absurd, nie optymizm. Jak cay film zresztą.

tom tom 21. December 2006, 23:44

dramat
fuj...

Add new comment Co słonko widziało

Your opinion about the movie:

Repertuar kin na telefonie

Now in cinemas

Premieres

21 January
14 January
7 January
5 January

Coming soon

28 January
4 February
11 February
» more coming soon

Cinemas


logo Repertuary pl © 2000 - 2022 Repertuary.pl