|

Top 10

  1. Truffle Hunters
  2. Dune
  3. House of Gucci
  4. Nędzarz i Madame
  5. Spider-Man: No Way Hom...
  6. The Matrix Resurrectio...
  7. Around the World in 80...
  8. West Side Story
  9. Dziewczyny z Dubaju
KEI

Die Fetten Jahre Sind Vorbei


Directed by: Hans Weingartner

Cinema program "Die Fetten Jahre Sind Vorbei" in Kraków

No showtimes for movie "Die Fetten Jahre Sind Vorbei" for today
Choose other date from the calendar above.

Movie poster Edukatorzy
Original title: Die Fetten Jahre Sind Vorbei
Runtime: 127 min.
Production: Niemcy / Austria , 2004
Release Date: 20 May 2005
Distribution: Kino Świat

Directed by: Hans Weingartner
Cast: Daniel Bruhl, Julia Jentsch, Stipe Erceg, Burghart Klaussner

Dwudziestokilkuletni Jan (Daniel Brűhl, znany z filmu "Goodbye, Lenin"), Peter i Jule (Julia Jentsch, nagrodzona Srebrnym Niedźwiedziem na festiwalu w Berlinie za film "Sophie Scholl - ostatnie dni"), prowadzą krucjatę przeciw bogaczom: pod nieobecność właścicieli włamują się do ich willi, zostawiając wiadomość "Dni twojego bogactwa są policzone". Są jednak pacyfistami - do czasu, gdy pewnego dnia, wskutek pechowego zbiegu okoliczności, zmuszeni są porwać zamożnego biznesmena. Z politycznych aktywistów, "edukujących" możnych tego świata, stają się przestępcami.Average rate: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
1529 votes. | Rate movie

Your comments

agneschka 16. December 2005, 21:30

Stawiajacy pytania...
Film cudowny, aktorzy tez zresztą, ale najwazniejsza byla fabula, ktora spowodowala ze zaczelam sie zastanawiac nad swoim "konsumpcyjnym" stylem zycia...i postanowilam - NIGDY NIE ZDRADZE SWOICH IDEALOW!!

agneschka 16. December 2005, 21:30

Stawiajacy pytania...
Film cudowny, aktorzy tez zresztą, ale najwazniejsza byla fabula, ktora spowodowala ze zaczelam sie zastanawiac nad swoim "konsumpcyjnym" stylem zycia...i postanowilam - NIGDY NIE ZDRADZE SWOICH IDEALOW!!

tagomago 27. November 2005, 22:38

warto
bardzo dobry film. szczególnie fragment z całym "hallelujah" jeffa buckleya.

Luka 15. August 2005, 19:42

Kawałek mądrego kina. Rewelka!
Film naprawdę dobry, świerzy i błyskotliwy. Pewnie są momenty delikatnie naiwne, ale to nie odbiera urokowi filmowi. Polecam wszystkim myślącym! Po zobaczeniu nie pozwala szybko zapomnieć o sobie..

Mada 11. June 2005, 13:55

nieprzenikniony i wyjątkowy
Nigdy nie podejrzewałam, że produkcje niemieckie mogą być tak ciekawe. Niedawno miałam okazję poznać kulturę Berlina i po raz pierwszy wyrobić sobie opinię na temat Niemiec. Mimo że powszechnie wiadomo, że stolicę tego kraju od reszty dzieli ogromna przepaść kulturowa i obyczajowa, moja podróż dała mi pewnien obraz, którego nigdy wcześniej nie udało mi się stworzyć. Sama byłam zaskoczona swoją pozytywną reakcją i na zawsze pogrzebała ona moje uprzedzenia i obawy dotyczące tego "nieszczerego" kraju i co najgorsze języka, od nauki którego zawsze stroniłam.
Film pokazuje bardzo jasno i szczerze dzisiejsze spojrzenie młodego pokolenia na zalew świata przez kapitalistyczną ciemnotę i bezcelowy pęd do ciągłego i nieprzerwanego dążenia do posiadania coraz większej ilości dóbr. Poprzez bardzo ostro zdefiniowane poglądy marksistowskie troje przyjaciół decyduje się na zmiany i podjęcie starań dokonania czegoś, co zburzy dotychczasowy "ład" i zaareaguje wobec bezkarności kapitalistów. Wszystkie ich działania opierają się na wierze w skuteczność zasady: ktoś musi zacząć oraz my poruszymy uśpionych działaczy i rozpoczniemy falę reakcji poparcia dla tego, co inicjujemy.
Odebrałam ten film, jako bardzo prawdziwy, bo pokazujący Berlińczyków, takimi jakim są, czyli jako ludzi zdolnych do radykalnych działań bez oglądania się na to jak inni ich odbierają. Dlatego ten film naprawdę warto zobaczyć. Nie sądzę by kogoś mogłoby to nudzić, chyba że naprawdę popiera działania mainstreamu i przesłanie filmu mija się z jego poglądami.

ap 8. June 2005, 14:42

nudy...
jeden z najnudniejszych filmów w moim życiu-nie polecam

2. June 2005, 9:47

dark 26. May 2005, 12:31

no coz..
zawiodlam sie troche film przydlugawy dialogi wymuszone jule jakas nieporadna peter sam jest nadziany a chce odbierac bogatym tylko jan wzbudza pozytywne emocje czy zauwazyliscie ze bohaterzy chodza w dzinsach levisa a peter ma buty adidasa???cos tu nie tak...

umik 17. May 2005, 0:04

raz jeszcze
odnosnie tej sceny w bas.byla dobrze zagrana. co jest najbardziej godne zauwazenia i docenienia w tym filmie to gra aktorska. koleszke od rewolucji znam z good bye lenin i lawendowych wzgorz.dobry jest :)

Karolina 30. April 2005, 16:54

Czekam, a kiedy go w koncu zobacze, dam znac:))
Nie moge sie doczekac, kiedy ten film w koncu sie pojawi na ekranach kin! Czekam cierpliwie... Mam nadzieje, ze bedzie super!

umik 23. April 2005, 12:48

koszmarek o fragmentarycznej rewolucji
rzadko mi sie zdarza wyjsc z kina, bo zwykle mam nadzieje, ze tworca opamieta sie w ktoryms momencie. liczylam, ze moze bedzie jeszcze cos inteligentnego, oryginalnego czy zaskaujacego wedlug tego, co pisza na plakacie. wniosek???? NIE SUGERUJCIE SIE NIGDY OPISAMI SPECOW OD REKLAMY! hehe.zawiodlam sie mocno tym filmem. ostatnia scena mnie jeszcze dobila. nie polecam.
ps. nie wiem jak reszcie, ale mnie nawet podobala sie scena pocalunku w basenie.to chyba tyle.

Add new comment Die Fetten Jahre Sind Vorbei

Your opinion about the movie:

Repertuar kin na telefonie

Now in cinemas

Premieres

14 January
7 January
5 January
31 December

Coming soon

21 January
28 January
4 February
» more coming soon

Cinemas


logo Repertuary pl © 2000 - 2022 Repertuary.pl