|

Top 10

  1. Truffle Hunters
  2. Dune
  3. Nędzarz i Madame
  4. The French Dispatch...
  5. House of Gucci
  6. Spider-Man: No Way Hom...
  7. The Matrix Resurrectio...
  8. Gierek
  9. Moon
  10. Dzieci z Bullerbyn
KEI

Cinema program "Enen" in Kraków

No showtimes for movie "Enen" for today
Choose other date from the calendar above.

Movie poster Enen

Runtime: 95 min.
Production: Polska , 2009
Release Date: 4 September 2009
Distribution: Monolith Plus

Directed by: Feliks Falk
Cast: Borys Szyc, Grzegorz Wolf, Magdalena Walach, Krzysztof Stroiński

W trakcie prac porządkowych we wrocławskim szpitalu, zniszczonym podczas powodzi, młody lekarz (Borys Szyc) zauważa, że dokumenty jednego z pacjentów (Grzegorz Wolf) przepadły bez śladu. Pacjent sam nie jest w stanie z nikim się porozumieć, nie reaguje na próby kontaktu. Lekarz postanawia zastosować wobec tajemniczego pacjenta terapię, która pozwoli odkryć jego tożsamość. W dodatku sam, niby detektyw, rozpoczyna prywatne śledztwo, które ma doprowadzić do wyjaśnienia zagadki. Nawet nie podejrzewa, że prawda, którą odkryje, może zagrozić życiu innych ludzi.



Average rate: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
1436 votes. | Rate movie

Movie trailer: Enen

Your comments

vivien 11. October 2009, 21:59

Film godny polecenia, inny, ciekawy, wartko poprowadzony, dobra gra aktorska. Ma kilka słabych punktów, brak tła muzycznego i jak dla mnie zbyt łatwo winni wyznają swoje tajemnice. Ale jest ciekawe, otwarte zakończenie i fajne humorystyczne wstawki. Jak dla mnie8,5/10.

branca 11. October 2009, 19:58

Film godny polecenia, może czegoś mu brakuje aby określić go mianem świetny ale jest ciekawy, inny od wszystkiego co aktualnie graja, realistyczny, dobrze zagrany. Czego mu brak raczej niczego, no może jakiejś wyjątkowej muzyki bo tego trochę brak ale ogólnie mnie sie bardzo podobał. Ciekawe otwarte zakończenie. Jak dla mnie 8,5/10.

NN 16. September 2009, 15:25

Jestem Zdziwiony pozytywnymi komentarzami na temat "Enenu"
Film ten w żaden sposób nie dorasta do pięt poprzednim produkcjom FALKA ("Bohater Roku", "Wodzirej"). Napięcia w filmie żadnego, akcja tak jakby chciała się rozkręcić a nie może,a Borys z tą swoją manierą nie jest przekonującym GROTEM i jakoś tak porusza się jeszcze po "Silnemu" . Mam nadzieje że Film Zaginie Gdzieś w Natłoku Całego tego Szmelcu którym jesteśmy katowani podobnie zresztą jak jego bohater

kamiseq 15. September 2009, 21:26

czasem gra aktorska jest strasznie sztuczna jakby aktorzy jeszcze do konca nie wczuli sie w postacie ktore graja. niemniej bardzo dobry film, dobrze poprowadzona fabuła.
jesli mam już narzekac to na koncowke ktora wcale nie buduje napiecia u widza (a chyba takie było załozenie)

w kazdym razie moze lepiej nie kopac za głęboko

Jerry 15. September 2009, 13:31

Nie zaluje ze na nim bylam, ale naprawde moglby byc lepszy. Szczegolnie pod koniec, kiedy calej prawdy dowiaduję sie praktycznie na raz. Przez 3/4 filmu tajemnica a tu nagle boom. Jak dla mnie za szybko. Sama końcówka mi się podobala. Mimo wszystko myślę że warto, fajną tematykę porusza. 7/10

BaqwaBowa 12. September 2009, 21:42

Mało komentarzy, więc może komuś przyda się kolejna opinia. Naprawdę dobry film, moim zdaniem. Choć przejdzie pewnie bez większego echa, pośród otaczających go innych, większych, komercyjnych produkcji. Jeśli idzie o ENEN - ja zdecydowanie jestem na TAK! Polecam!!!

abraxas 11. September 2009, 12:46

Solidne Polskie kino nie komerycjne.

malik 9. September 2009, 19:21

Mimo, iż nie jest to film wardkiej akcji, to jednak nie sposób się przy nim nudzić. Jak na polską produkcję, uważam że jest to film na poziomie, choć trochę można poddawać w wątpliwość to, że Grot tak nagle zainteresował się pacjentem, że tyle dla niego poświęcił, choć nie wątpię w to, że stanowił dla niego pewną zagadkę, wyzwanie, tak że to mogło go motywować do działania. Pod koniec filmu zupełny zwrot może nie tyle akcji, co postrzegania tytułowego bohatera przez widza. Film powinien trwać pięć minut dłużej, gdyż pozostawia niedokończoną pewną sytuację, wychodząc z kina zastanawiasz się co mogło się poźniej dziać, ale jak wiadomo był to zamierzony efekt. Szycowi chyba jeszcze włoski po "Wojnie Polsko Ruskiej" nie odrosły, ale ta perułka wyglądała dość żenująco. Bardzo fajna, klimatyczna muzyka. Film szczerze polecam. 8 / 10

Add new comment Enen

Your opinion about the movie:

Repertuar kin na telefonie

Now in cinemas

Premieres

21 January
14 January
7 January
5 January

Coming soon

28 January
4 February
11 February
» more coming soon

Cinemas


logo Repertuary pl © 2000 - 2022 Repertuary.pl