kina.krakow.pl
Film

The Prestige


Directed by: Christopher Nolan

Cinema program "The Prestige" in Kraków

No showtimes for movie "The Prestige" for today
Choose other date from the calendar above.

Movie poster Prestiż
Original title: The Prestige
Runtime: 128 min.
Production: USA / Wielka Brytania , 2006
Release Date: 5 January 2007
Distribution: Warner

Directed by: Christopher Nolan
Cast: Christian Bale, Hugh Jackman, Scarlett Johansson, Michael Caine, Piper Perabo

The story begins in a rapidly changing London at the turn of the century. At a time when magicians are idols and celebrities of the highest class, two young magicians set out to carve their own paths to fame. Flashy, sophisticated Robert Angier (HUGH JACKMAN) is a consummate entertainer, while the rough purist Alfred Borden (CHRISTIAN BALE) is a creative genius who lacks the panache to promote their magical ideas. Initially they are full of mutual admiration friends and associates. But when their biggest magic number ends with a complete flop, they are mortal enemies - everyone wants to overtake and defeat the other. The trick for trick, performance for performance, develop their fierce rivalry until it losing any brakes - even with the use of fantastic new power offered by the electricity and the scientific brilliance of Nikola Tesla - while the existence of all around hangs in the balance. The film, full of cleverly planned shocks and revelations, plunges the viewer into the fascinating world in which analyzed the deepest, darkest boundaries of faith, trust and human capabilities.Average rate: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
1957 votes. | Rate movie

Your comments

kiciak 12. April 2007, 16:51

zdecydowanie polecam
Byłam wczoraj, kino było pełne (łącznie z pierwszymi rzędami), uważam, że film jest godny polecenia i warto go obejrzeć. Do kina w drogę więc!!! :-)

Weyland 11. April 2007, 17:02

Jutro piąty raz!
Cudownie, że ten film wrócił na ekrany.

magda 10. April 2007, 12:30

Bardzo dobry
Film naprawdę wart obejrzenia, doskonały!

anka w. 9. April 2007, 23:43

Wart obejrzenia
Film trzymający w napięciu... Ja osobiście odnalazłam tu pewne analogie do Pachnidła... chęć odniesienia sukcesu za wszelką cenę, połączona z pasją wykonywania swego zawodu... Niebezpieczne ale tak silne, że trudne do stłumnienia. Polecam!!!

malik 9. April 2007, 20:18

czas na moje zdanie ;]
Dużo można o tym filmi pisać, wywołuje pewien wstrząs u widza, pobudza do zadawania pytań odnosnie tego jakie poświęcenie człowiek jest w stanie zrobić by wygrać z konkurentem, oraz by osiągnąć sławę. Podoba mi sie tu ze reżyser nie sprawił że widz polubiał od samego początku jednego z bohaterów i do końca trzyma za niego kciuki jak to zwykle bywa, ale obydwoje są mało pozytywnymi bohaterami, skłonnymi do najwyższych zbrodni i zachowań. Do teraz zadaje sobie pytanie, jak można byo być tak okrutnym tylko po to żeby osiągnąć swoje cele? choć nie rozumiem dlaczego Profesor skierował Demontona do Tesli, przecież to dzieki Teśle ten zdobył maszyne do wystepu. Ogólnie, ten film jest obecnie jednym z najlepszych jakie są w kinach, polecam szczególnie obejrzeć i porównać z Iluzjonistą. 9 / 10

ppp 9. April 2007, 16:25

do Zeenata
zeenat ogladnij sobie rambo commando to filmy dla Ciebie duzo się dzieje a ze puste no cóż w sam raz na Twój wyszukany gust

megi 14. February 2007, 20:20

REWELACJA!!!!!
zachecam do ogladniecia!!!!film zacheca do refleksji!!!

Weyland 12. February 2007, 16:11

"Prestiż" wbił mi się do pierwszej trójki ulubionych filmów!
Widziałem "Prestiż" dotąd trzy razy. Dziś planuję czwarty.
Po tych trzech seansach nie widzę żadnych dziur w scenariuszu, a mogłoby się wydawać, że tak skomplikowana struktura może służyć ukryciu luk. Nic z tych rzeczy!
Tym bardziej jestem zdenerwowany pominięciem Nolanów w oskarowej kategorii scenariusza adaptowanego. (Swoją drogą jakoś wcześniej mnie ominęło, że Christopher ma brata ;) ). Książka jest zupełnie inaczej zbudowana. I w swej oryginalnej postaci na film nieprzekładalna.
Najprzyjemniejsze uczucie już mam niestety za sobą. Ten moment, kiedy po pierwszym wyjściu z kina puzzle zaczęły wpadać mi w głowie na swoje właściwe miejsca, kiedy zacząłem sobie przypominać, sceny dokładnie prowadzące widzów do rozwiązania.
A zatem: "Czy patrzysz uważnie?"

Janek 10. February 2007, 15:11

4-ka
dobry film, niezła fabuła, niestety niepotrzebnie za długi ( zawalił montażysta ) nie liczcie na rewelacje, ale jeżeli macie ochote poprostu obejżeć dobry film to polecam

Emilia 10. February 2007, 14:30

Daje do myslenia, polecam!
Co tu duzo opisywać, myślę, że ejst to jeden z lepszych filmów jakie przyszło mi oglądać. Daje do myślenia i nie nudzi. Pochwała dla obsady i historii :) Film nie jest wg naiwny, a odrobina magii też na co dzień jest nam potrzeba, trzeba jednak widzieć gdzie leżą granice... Jak we wszystkim. Polecam!

magda 3. February 2007, 16:56

nareszcie ciekawy film!!!!
W końcu doczekaliśmy się filmu, który jest ciekawy, zaskakujący i ogląda się go z dużą przyjemnością. Wyszłam z kina pod wrażeniem. Polecam

zeenat 31. January 2007, 22:51

dramatycznie schematyczny
jedyne co było godne uwagi w tym filmie to napisy koncowe... byloby jeszcze lepiej gdyby wylaczyc dzwiek...

jola 29. January 2007, 19:11

genialny film!!!!
Film jest niesamowity, trzyma w napięciu..nieprzywidywalny..praw dziwa akcja..chciałabym go oglądnąć jeszcze raz!!!

chipita 28. January 2007, 19:21

ok ok
filmik godny polecenia...z upływem czasu wciaga i interesuje...

agattt 24. January 2007, 12:31

Świetny, świetny i jeszcze raz świetny!!!
Dawno już nie byłem w kinie pod takim wrażeniem ciekawej historii, mistrzowsko skonstruowanej, zagranej i sfilmowanej. Kto jeszcze nie był - natychmiast marsz do kina!!! Zaręczam, że nie pożałujecie!

coach 23. January 2007, 22:16

Bardzo dobry obraz magii z przełomu wieków. Polecam.
Film z głęboko ukrytym przesłaniem dla widzów. Trzykrotnie prezentowana sztuczka z kanarkiem w klatce pomaga nam uzmysłowić niebezpieczeństwo jakie niosą prześcigające się wynalazki tego świata, świata magii, w którym każdy z nas bierze swój udział... . Wyścig o prestiż jest brudny i jeśli w porę mu się nie przeciwstawimy, możemy podzielić los zabijanego ptaszka... .

~Croc 22. January 2007, 9:59

niezły
Nie można powiedzieć, że ten film to arcydzieło, ale moim zdaniem wybija się ponad całą masę przeciętniaków. Dość intrygujący, mimo że zakończenie da się przewidzieć ...(ale to chyba umyślne)

Coryphaeus 21. January 2007, 23:33

Prawie tak dobry jak Memento
Dopracowany scenariusz, równie precyzyjna reżyseria, świetna obsada. Wciągający film, Nolan wyrasta na czołową postać współczesnego kina rozrywkowego. A podobał mi się w nieco mniejszym stopniu niż Memento być może dlatego, że zmuszony byłem do obejrzenia tego obrazu w kinie, w którym połowa widowni traktuje seans jako przerwę w zakupach, spóźnia się, następnie pożera bez przerwy jakieś czipsy, a potem jeszcze wychodzi po dokładkę. Dlaczego, na Jowisza, nie grają tego typu filmów w normalnych kinach?

paniusia 20. January 2007, 23:08

Film jest poprostu świetny!
Jestem pod wielkim wrażeniem! Naprawde, film jest genialny ;) daje do myślenia... ale nie jest też filmem łatwym. Naprawde polecam! jest godny obejżenia:)

oscarek 19. January 2007, 17:09

pod wrazeniem
Nieoczekiwany zwrot akcji!! jestem pod takim wrazenim e nie moge tego ujac w słowa...genialny amrykański hit..

Add new comment The Prestige

Your opinion about the movie: