|

Top 10

  1. John Wick: Chapter 4
  2. Guardians of the Galax...
  3. Aftersun
  4. Beau Is Afraid
  5. The Pope's Exorcist
  6. Mała Syrenka
  7. La tortue rouge

The Banishment

Izgnanie
Directed by: Andriej Zwiagincew

Cinema program "The Banishment" in Kraków

No showtimes for movie "The Banishment" for today
Choose other date from the calendar above.

Movie poster Wygnanie
Original title: Izgnanie
Runtime: 150 min.
Production: Rosja , 2007
Release Date: 28 March 2008

Directed by: Andriej Zwiagincew
Cast: Konstantin Lawronenko, Aleksandr Baluyev, Maria Bonnevie

Długo oczekiwany film twórcy znakomitego Powrotu. Wygnanie to przejmująca opowieść o samotności, braku zrozumienia i trudnych relacjach międzyludzkich. Hipnotyczny, pełen metafor i wysmakowany wizualnie obraz reżysera, którego krytyka określiła mianem nowego Andrieja Tarkowskiego.

Mąż Aleks wraz z żoną Verą i dwójką dzieci (chłopcem i dziewczynką) przenosi się z miasta na wieś, do domu, w którym się wychował. Zaraz po przyjeździe Vera informuje swojego męża, że zaszła w ciążę, a nie on jest ojcem dziecka. Aleks nie wie, jak w tej sytuacji zareagować...

tekst: kino Pod BaranamiAverage rate: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
1685 votes. | Rate movie

Movie trailer: The Banishment

Your comments

renata 25. January 2010, 13:10

Doskonały film - dla osob interesujących się fotografią -> doskonała lekcja kadru i kompozycji. Rewaleyjna muzyka, doskonale zdjęcia. W roli głownej niezwykłej urody kobieta. Piekne tajemnicze pseudo-spokojne krajobrazy . Jeden z leprzych filmow jaki ogladalam w tym roku. Jest niezwykły, dzieło grające na zmysłach. Aż dziw, że to kino rosyjskie mimo, że aktorka nie jest Rosjanką i sceny nie są kręcone w Rosji - wszystkie elementy jest tak doskonale skomponowane i zgrane że - ze film odbiera sie realistycznie. Jednym słowem doskonaly - dla osob wrazliwych na piękno.

Akma 21 styczen 2010 ,23:18 21. January 2010, 23:19

Film rewelacja motyw kiedy w pewnym momencie czas jest cfniety i akcja wraca do sceny wyjasniajacej motyw smierci glownej bochaterki ,no i scena w ktorej wiesniaczki pracuja w polu i zawodza jak afrykanie na plantacji bawelny. Akma.

zx 12. May 2008, 1:07

Film jest przepiękny, nastrojowy, niesamowite zdjęcia sprawiają, że to bardziej obraz. Ale mankamentem jest długość, momenty zbędnych dłużyzn. Film trzeba delikatnie przemontować i byłoby arcydzieło.

Borka 6. May 2008, 11:31

Jeszcze nie oglądałam Powrotu, ale Wygnanie jak dla mnie REWELACJA!!! Fantastyczne zdjęcia, niepowtarzalny klimat filmu, wspaniała muzyka i to dziwne napięcie od samego początku, aż do ostatniej sceny.Szczególnie dwa obrazy mnie zmroziły - scena z odradzającym się strumieniem i scena, gdy dzieciaki układają puzzle! Fantastyczne! Film, który porusza i prowokuje do myślenia. Nie da się go zapomnieć!

... 8. April 2008, 16:06

na razie po trailerze mam takie samo zdanie jak poprzednik, ale bezapelacyjnie obejrzę całość:)

mijagi 7. April 2008, 22:13

gdyby to był pierwszy film Zwiagincewa, pewnie zostałby okrzyknięty rewelacją wiosny i symptomem odrodzenia rosyjskiego kina. nie jest to pierwszy film Zwiagincewa i cieszy na podobnej zasadzie, jak cieszy jeszcze jeden dobry wiersz tego samego autora. Powrót jest dziełem sztuki. zachowanie w Wygnaniu poetyki Powrotu psuje wrażenie wyjątkowości tego drugiego. skoro jednak film powstał, polecam.

Add new comment The Banishment

Your opinion about the movie:

Repertuar kin na telefonie

Now in cinemas

Premieres

26 May
19 May
12 May

Coming soon

2 June
9 June
16 June
» more coming soon

Cinemas


logo Repertuary pl © 2000 - 2023 Repertuary.pl