|

Top 10

  1. Polański, Horowitz. Ho...
  2. Top Gun: Maverick
  3. Minions: The Rise of G
  4. Truffle Hunters
  5. Pain and Glory
  6. Elvis
  7. Everybody Knows
  8. Portrait of a Lady on ...
  9. The Lobster
  10. Perfetti sconosciuti...

The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford


Directed by: Andrew Dominik

Cinema program "The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford" in Kraków

No showtimes for movie "The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford" for today
Choose other date from the calendar above.

Movie poster Zabójstwo Jesse'ego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda
Original title: The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford
Runtime: 160 min.
Production: USA , 2007
Release Date: 14 December 2007
Distribution: Warner

Directed by: Andrew Dominik
Cast: Brad Pitt, Casey Affleck, Mary-Louise Parker, Sam Shepard

Jesse James [BRAD PITT] był jedną z pierwszych autentycznych legend Ameryki. O tym najsłynniejszym amerykańskim przestępcy napisano wiele książek i opowiedziano już wiele historii – a wszystkie barwne i fascynujące, wszystkie o jego nieprzeciętnej osobie i niesamowitych wyczynach, a większość zaledwie momentami zgodna z prawdą.
Ci, których napadał i terroryzował, i rodziny tych, których ponoć zabił, uważały go za pospolitego przestępcę, zaś w podszytych sensacją artykułach prasowych i czytadłach opisujących działalność gangu Jamesa w latach 70. XIX wieku Jesse był obiektem zachwytów i podziwu. Sugerowano, że był jak Robin Hood – napadał na właścicieli kolei i banki, które wykorzystywały biednych farmerów. Był człowiekiem działającym z dramatycznych pobudek, oszukanym i zranionym żołnierzem Konfederacji mszczącym się na unionistach, którzy zniszczyli mu życie. Co ważniejsze – dla coraz bardziej konserwatywnego, mieszczańskiego społeczeństwa wiodącego przeciętne życie był ostatnim pionierem – symbolem wolności i amerykańskiego ducha, charyzmatycznym buntownikiem, który świadomie łamał prawo i żył podług własnych reguł... wszyscy uważali go za legendę.Average rate: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
1416 votes. | Rate movie

Movie trailer: The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

Your comments

Tommm_b 3. January 2008, 10:17

A już myślałem, że 1510 do Yumy będzie najlepszym westernem roku. Teoretycznie miała szanse, niewiele w tym gatunku się dzieje. Ale ten film kładzie ją na łopatki. Polecam tez pierwszy film tego reżysera - Chopper. I czekam na trzeci! Casey Affleck mnie powalił - przez tą rolę zacząłem szukać innych filmów z nim, i jak się okazuje większość widziałem. Genialnie dobrany.

zorka 28. December 2007, 13:06

Niezwykły film, niesamowity, przepiękny. takie filmy chcę oglądać, takimi się zachwycać. polecam nie każdemu. (no i muzyka Cave'a!)

iHS 27. December 2007, 13:03

O Matko, i jak tu nie być socjopatą, jak połowa przeinteligentnego społeczeństwa wypisuje posty w stylu najgorszy film roku, i nic się nie dzieje. Polecam Resident Evil: zagładę, tam na pewno się dużo dzieje. Połowa kina wyszła, nie wiem czego oczekiwała po tym filmie, jeżeli siedmiu wspaniałcyh to faktycznie można się było zawieść. A film jest naprawdę bardzo dobry, żeby nie powiedzieć świetny. Brad Pitt gra dobrze ale trochę tak jak zawsze, Casey Affleck jest fenomenalny, no i scena morderstwa to majstersztyk. I Nick Cave w finale był smerfastyczny, ale kto z ludzi którzy poniżej wysmarowali te przemadre posty wie kto to jest Nick Cave. Jeżeli ktoś lubi czasami ogladnąć coś bardziej ambitnego niż Transformers, to polecam - jeżeli niespecjalnie, to film kicha, dno, nic się nie dzieje, i pełen patosu.

mrv 21. December 2007, 23:57

Popieram zdanie że to zły film. W ciągu 2,5 godziny nie zdarza sie nic co wciąga. Jakiś drętwy narrator tłumaczy nam co się dzieje, dodaje sztucznego patosu scenom...

krk 17. December 2007, 23:02

jeden z lepszych filmów jaki oglądałam w tym roku(polecam oglądać do końca i potem krytykować)

lotti 17. December 2007, 17:02

wszystko zależy od punktu widzenia. jesli wybieracie się na film akcji to się zawiedziecie. to film - poezja, te kadry, muzyka, Casey Affleck, krajobrazy. ja jestem zachwycona. to film absolut. polecam!

Paulus82 17. December 2007, 12:38

zawiodłem się i to bardzo! nie polecam !!! w sumie to się nic tam nie dzieje, porażka na całego !!!

kinomaniak 16. December 2007, 17:52

nie warto!!!

duszan 16. December 2007, 12:28

najgorszy film, jaki widzialam ostatnio. przez godzine nie dzieje sie absolutnie nic, zdjecia zdzbel traw i nudna muzyka, nie polecam, szkoda czasu!!!

Add new comment The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

Your opinion about the movie:

Repertuar kin na telefonie

Now in cinemas

Premieres

5 August
29 July
22 July

Coming soon

12 August
19 August
24 August
26 August
» more coming soon

Cinemas


logo Repertuary pl © 2000 - 2022 Repertuary.pl