|

Top 10

  1. Minions: The Rise of G
  2. Johnny
  3. Simona
  4. IO
  5. Ojciec chrzestny
  6. Elephant
  7. Un Prophete
  8. Anioł zagłady
  9. Jagten
  10. Elysium

Cinema program "Carrie" in Kraków

No showtimes for movie "Carrie" for today
Choose other date from the calendar above.

Movie poster Carrie
Original title: Carrie
Runtime: 110 min.
Production: USA , 2013
Category: drama / horror
Release Date: 18 October 2013
Distribution: Forum Film
Distribution: 15 lat

Directed by: Kimberly Peirce
Cast: Chloe Grace Moretz, Julianne Moore, Judy Greer

Czterokrotnie nominowana do Oscara Julianne Moore oraz Chloë Grace Moretz w ekranizacji bestsellerowego horroru Stephena Kinga.
Głęboko wierząca i konserwatywna Margaret White (Moore) wraz z córką Carrie (Moretz) mieszka na cichym przedmieściu małego miasteczka w stanie Maine. Carrie jest miłą dziewczyną, którą nadopiekuńcza matka izoluje przed światem. Nie przysparza jej to popularności w szkole, gdzie czuje się bardzo samotna. Jest w niej jednak coś wyjątkowego. Prześladujący ją rówieśnicy odkryją sekret Carrie w dniu balu maturalnego, kiedy dziewczyna ujawni swoje telekinetyczne moce i wykorzysta je, aby wyrównać rachunki...Average rate: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
282 votes. | Rate movie

Movie trailer: Carrie

Your comments

ArtekSz1986 9. November 2013, 12:01

odpowiedz do MAGODZIEJKA! to Ty chyba nigdy wczesniej w kinie nie bylas lub jeszcze za czasow dziecinstwa na bajkach. bo dlugie reklamy w kinie od lat to norma :p

magodziejka 28. October 2013, 13:11

Byłam na tym kinie w Bonarce. Nigdy nie byłam w tak brudnej sali... Wszędzie walał się popcorn i śmieci, z zagłówków pozrywane były pokrowce, strach było tam usiąść... Dodatkowo nigdy(nawet w tym kinie) nie zdażyło mi się oglądać tak długich reklam... po 30 minutach zapomniałam już na jaki film poszłam.
A sam film mi się podobał(oprócz zakończenia, w którym trochę przegięto z dosłownym przedstawieniem metafory). Film trzyma w napięciu i choć może rzeczywiście historia opowiedziana jest zbyt skrótowo, to przyjemnie się ją ogląda.

Kris 27. October 2013, 9:12

bardzo dobry film:)

queen 24. October 2013, 14:25

Porównywanie tego filmu do remake'u nie do końca jest zasadne. Jest to ekranizacja KSIĄŻKI i w mojej opinii dość dobra. Jak na współczesne kino, wiernie oddaje treść książki. Matka Carrie była właśnie skrajną fanatyczką, aspekt religijny w filmie nie został wyolbrzymiony ani przesadzony. Na pewno nie bardziej niż zarysował to Stephen King. Scena krwawienia Jezusa itp. także dość wierne, podobnie jak sceny podpalania. Co do zastrzeżeń do realności posiadania takich a nie innych zdolności telekinetycznych nie będę się wypowiadać. Jest to horror, totalne fantasy, liczba unoszonych przedmiotów ma tu małe znaczenie.

Kinomaniaczka 24. October 2013, 11:30

Bardzo kiepski film. Nie polecam. A jeśli ktoś już musi obejrzeć, to niech poczeka na projekcję w zaciszu domowym. Zaoszczędzi sobie w ten sposób parę groszy i rozczarowania.

as 20. October 2013, 13:14

a ja wczoraj oglądalem w telewizji, tyle tylko, ze z '76:)

Pyszczak 20. October 2013, 8:20

Porównując ten remake do filmy z 1976 roku uważam, iż trochę przesadzono zmieniając kierunek choroby fizycznej w stronę fanatyzmu religijnego. Scena z nożami w pierwowzorze była bardziej realna od tańczących do okoła noży w nowym wydaniu. Dlaczego? Jesli ktoś posiada moce telekinetyczne to zapewne nie jest trywialną sprawą kontrolować wiele przedmiotów jednocześnie, zwłaszcza, jeżeli chodzi o osobę początkującą. Jak dla mnie, trochę sztucznie przedstawiono Carrie podczas siania pożogi. przypominała trochę robota. Film uznaje za średni, nie było w tej ekranizacji nic odkrywczego, ot taka współczesny remake dostosowany do naszych czasów. PS. Swoją drogą jest to kolejny film ukazujący jak bezwzględne potrafią być dzieci/młodzież... niestety do takich zachowań dąży nasze społeczeństwo zachłyśnięte "ideologią" zachodu i kopiowaniem wszelkich wzorców (tych dobrych i niestety tych złych).

Add new comment Carrie

Your opinion about the movie:

Repertuar kin na telefonie

Now in cinemas

Premieres

25 November
18 November
11 November

Coming soon

Cinemas


logo Repertuary pl © 2000 - 2022 Repertuary.pl