kina.krakow.pl
Film

Centurion


Directed by: Neil Marshall

Cinema program "Centurion" in Kraków

No showtimes for movie "Centurion" for today
Choose other date from the calendar above.

Movie poster Centurion

Runtime: 97 min.
Production: Wielka Brytania , 2010
Release Date: 25 December 2010
Distribution: Monolith Plus

Directed by: Neil Marshall
Cast: Michael Fassbender, Olga Kurylenko, Dominic West

Jest rok 117 naszej ery. Legiony Cesarstwa Rzymskiego mieczem i krwią budują chwałę Imperium. Pod ich panowaniem znajduje się ogromna część Europy. Także Brytania uległa rzymskim wojownikom. Jednak jej północne rubieże pozostają pod władaniem lokalnych plemion, które dają najeźdźcy krwawy odpór.

Niezależność ziem leżących na północ od Muru Hadriana jest solą w oku władz Imperium. Powtarzające się śmiałe ataki na rzymskie forty drażnią dumę rzymskich dowódców i wyczerpują ich cierpliwość. IX Legion pod wodzą nieustraszonego generała Virilusa otrzymuje rozkaz przekroczenia Muru i rozniesienia na ostrzach mieczy wszystkich, którzy nie godzą się z nową władzą.

Jednak nikt nie wie, co czeka po drugiej stronie. Wkrótce rzeczywistość okaże się okrutniejsza niż najczarniejsze proroctwa.


Average rate: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
1119 votes. | Rate movie

Your comments

Kovi 9. January 2011, 13:21

Film nie do kina, również nie do oglądania :):):) Dla wytrawnych kinomanów, po prostu żal tracić czas na takie kino. Fabuła płytka, choć na usta nasuwa się raczej określenie dno; o reszcie szkoda gadać. 7,5 to jakieś nieporozumienie, z całą pewnością poniżej 5. Tego w ogóle nie trzeba oglądać, osobiście ciężko mi było wytrwać do końca, taki banał, ale nie zwykłem się poddawać i rzadko wychodzę z kina, najwyżej później wewnętrznie boleję. Skąd się bierze pieniądze na realizację takich chłamów?!

Marcin 28. December 2010, 13:29

Jak napisał poprzednik fabuła prosta jak drut, ba! można by jej użyć jako wzornika do prostowania drutów. Totalna porażka, kino klasy B.

Ukas 25. December 2010, 20:55

Na pewno film nie do kina. Fabuła prosta jak drut, momentami nudy. Trailer bardzo zachęca ale sam film pozostawia wiele do życzenia. Ciekawszym spędzeniem czasu było zdrapywanie komarów, które po nocnym polowaniu w jedną z lipcowych nocy zostawiły znamiona na mojej ścianie.

simba 18. December 2010, 11:14

film nie najgorszy, pomysł ciekawy, trochę niedopracowany, ale nie nudziłem się. Historia nie banalna nawet. Ocena 7,5 jak dla mnie w pełni go podsumowuje

Add new comment Centurion

Your opinion about the movie: