|

Top 10

  1. Sound of Metal
  2. Youth
  3. Les miserables
  4. Sjunde inseglet, Det
  5. Dogtooth
  6. The Master
  7. The Great Beauty
  8. Black Widow
  9. Druk
  10. Cruella
KEI

Kina są znów otwarte !

Po przerwie związanej z pandemią kina były zamknięte od 20 marca do 21 maja 2021. Od 21 maja niemal wszystkie kina studyjne oraz sieć Helios są znów otwarte. Sieci Cinema City oraz Multikino otworzyły swoje kina 28 Maja.

Pride and Glory


Directed by: Gavin O'Connor

Cinema program "Pride and Glory" in Kraków

No showtimes for movie "Pride and Glory" for today
Choose other date from the calendar above.

Movie poster W cieniu chwały
Original title: Pride and Glory
Runtime: 110 min.
Production: USA , 2008
Release Date: 9 January 2009
Distribution: Warner

Directed by: Gavin O'Connor
Cast: Edward Norton, Colin Farrell, Noah Emmerich, Jennifer Ehle

Czterech nowojorskich policjantów ginie w zasadzce, która porusza i pobudza do działania cały miejski departament policyjny. Pragnąc powstrzymać zabójców i przeciwstawić się wzbierającej fali domysłów i podejrzeń, komendant policji śledczej na Manhattanie, Francis Tierney Senior (Jon Voight) prosi syna, detektywa Raya Tierneya (Edward Norton), o poprowadzenie śledztwa. Ray, choć niechętnie, zgadza się przejąć dochodzenie w sprawie śmierci funkcjonariuszy, którzy podlegali służbowo jego bratu, Francisowi Tierneyowi Juniorowi (Noah Emmerich) oraz ściśle współpracowali z jego szwagrem, Jimmym Eganem (Colin Farrell).
Pozory wskazują, że rutynowa obława na handlarzy narkotyków – wskutek zrządzenia losu – nieoczekiwanie zakończyła się tragedią. Tymczasem im dłużej Ray zajmuje się śledztwem, tym bardziej jest przekonany, że ktoś musiał uprzedzić przestępców o planowanym „nalocie”. Ktoś z wewnątrz, zdrajca w szeregach policji. Co gorsza, zgromadzone dowody wiodą śledztwo w dramatycznym kierunku, świadcząc o winie jego własnego brata i szwagra.Average rate: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
1376 votes. | Rate movie

Movie trailer: Pride and Glory

Your comments

Gusia 22 22. February 2009, 20:53

Warto!!! Polecam;)

bach_bach 27. January 2009, 23:29

9/10 film do samej koncowki trzyma w napieciu, dobra fabula, duzo akcji, niestety w/g mnie kompletnie chybiona scena walki w pubie (rozesmialem sie jak ja zobaczylem - jak rycerze w bajce) jak i scena w ktorej "glowny zly" i "glowny dobry" spotykaja tlum murzynow. Reszta super :)

dgr 13. January 2009, 21:54

bardzo dobre męskie kino.

ulijja 11. January 2009, 13:46

Świetny film, ciekawie poprowadzona akcja. Dawno żaden film nie wywarł na mnie takiego wrażenia. Z reszta z kinowej sali padały niecenzuralne określenia w stronę bohaterów. Film porusza emocje, stawia pytania o moralność lojalność, a przy tym po prostu dobrze się go ogląda. Polecam.
Rzeczywiście dystrybutor jakby zapomniał o podstawie. Tłumaczenie z angielskiego jest bardzo kiepskie, dialogów hiszpańskich w ogóle nie przetłumaczono.

shrinkpl 11. January 2009, 12:11

Bez rewelacji, duzo nie potrzebnych wlekacych sie scen, przez co film strasznie nuzacy.
Mozna obejrzec ale nie trzeba:)

olka 11. January 2009, 11:32

Film do obejrzenia, ale bez zachwytów. Sporo już w kinie było o skorumpowanej policji, Nowym Jorku - tyglu kultur, itd. Także lekka powtórka z rozrywki i momentami ziewanie, ale ogląda się dobrze. Norton i Farrell oczywiście grają świetnie. Akcja przewidywalna i dąży do oczywistego dość końca.

m_m 10. January 2009, 22:32

jednym słowem - polecam. wreszcie dobry film akcji w tym roku. nie można się nudzić. bardzo fajny scenariusz i ciekawie przedstawiony dylemat wyborów, poprawności, lojalności. nie tylko banalna kwestia dobry vs. zły glina. powiedziałbym mocne 7,5. warto!!!
PS.smola ma racje co do kwestii z hiszpańskim - kto rozumie, faktycznie zda sobie sprawe że kilka z nich ma znaczenie.

moj podpis 10. January 2009, 19:44

dobry.
ad smola.
z tym hiszpanskim to jest tak, ze nie ma tego duzo, a co wazniejsze watki rozmowy w espanol tlumacza pozniej na english (i tym samym sa napisy w polskim) ;) wiec nie ma strachu.
polecam!

smola 10. January 2009, 18:15

Film bardzo dobry. Ciekawie opowiedziana historia (tylko mnie zaczęło zastanawiać czy amerykanie nie mają jakiegoś kompleksu, czy problemu ze złymi policjantami ;) ). Niestety nasz dystrybutor dał ciała, albo można dojść do wniosku, że założył iż każdy widz mówi po hiszpańsku :/ trochę takich kwestii jest i w ogóle nie są przetłumaczone. Trochę to głupie, bo założę się, że gdyby się taki film z neta ściągnęło to te kwestie zostaną przetłumaczone... niestety trochę to dobija, że ceny biletów drożeją a widzów (klientów) się olewa. No nic można tylko sobie życzyć, żeby w wersji dvd już ktoś to przetłumaczył.

Add new comment Pride and Glory

Your opinion about the movie:

Repertuar kin na telefonie

Now in cinemas

Premieres

21 July
16 July

Coming soon

Cinemas


logo Repertuary pl © 2000 - 2021 Repertuary.pl