|

Wasze hity

  1. Minionki: Wejście Gru
  2. Johnny
  3. SIMONA
  4. IO
  5. Ojciec chrzestny
  6. Słoń
  7. Prorok
  8. Anioł zagłady
  9. Polowanie
  10. Elizjum

Dawca pamięci

The Giver
Reżyseria: Phillip Noyce

Repertuar filmu "Dawca pamięci" w Krakowie

Brak repertuaru dla filmu "Dawca pamięci" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Dawca pamięci
Tytuł oryginalny: The Giver
Czas trwania: 94 min.
Produkcja: USA , 2014
Gatunek: dramat / sci-fi
Premiera: 22 sierpnia 2014
Dystrybutor filmu: Kino Świat

Reżyseria: Phillip Noyce
Obsada: Brenton Thwaites, Jeff Bridges, Meryl Streep

Ekranizacja światowego bestsellera Lois Lowry, jednej z najczęściej nagradzanych amerykańskich powieści młodzieżowych ostatnich dekad. W wizjonerskiej opowieści o świecie, w którym ludzie zapomnieli, czym są miłość, pamięć i… kolory wystąpiły ikony Hollywood – wielokrotni zdobywcy Oscarów i Złotych Globów, Meryl Streep i Jeff Bridges, a także: była żona Toma Cruise’a – Katie Holmes, piosenkarka Taylor Swift, gwiazdor „Czystej krwi” – Alexander Skarsgard oraz para kinowych przystojniaków – Cameron Monaghan („Shameless – Niepokorni”) i Brenton Thwaites, czyli Książę Phillip z disnejowskiej „Czarownicy”.

Nastoletni Jonas (Brenton Thwaites) dorasta w utopijnym świecie przyszłości, gdzie nie istnieją cierpienie i ból, wojny ani krwawe rewolucje. W epoce, w której zapomniano, jak się kocha, odróżnia barwy i podejmuje wybory. Nieoczekiwanie, Jonas zostaje wytypowany jako kandydat na Odbiorcę Wspomnień – jedyną osobę w społeczności, która przechowuje pamięć po dawnych czasach. W szkoleniu pomaga mu tajemniczy mężczyzna, nazywany Dawcą Umysłów (Jeff Bridges). W trakcie nauki Jonas odkryje wstrząsający sekret przeszłości, który zburzy mozolnie budowany ład świata i ściągnie na niego i jego najbliższych wielkie niebezpieczeństwo.Średnia ocena: 4.0
rating 4.0 rating 4.0 rating 4.0 rating 4.0 rating 4.0 rating 4.0 rating 4.0 rating 4.0 rating 4.0 rating 4.0
Oceniono 9 razy. | Oceń film

Trailer filmu: Dawca pamięci

Wasze opinie

Kama 2. października 2014, 8:45

interesujący choć końcówka rzeczywiście trochę bez pomysłu i jakaś nieco banalna. Na pewno nie porównałabym tego filmu do seksmisji, bo nie ma to z nią nic wspólnego poza faktem wmawiania nieprawdy ludziom. Seksmisja to rewelacyjna komedia a to film fantasy

Kai_16 31. sierpnia 2014, 20:27

Świetny i wart polecenia film. Mega nam się podobało!

Simba 31. sierpnia 2014, 12:28

Ujmę to tak. Ten film jest tak zły, że sami twórcy nie mieli chyba siły go kończyć, bo zakończenie jest jeszcze durniejsze niż cała reszta. Mam 30 lat i jak dotąd to jest najgorszy film, jaki przez ten czas zobaczyłem. Chciałbym, żeby ktoś mi zabrał wspomnienia z oglądania go. 3 część Zmierzchu to przy nim niezwykle ambitna i inteligentna produkcja.

mt 27. sierpnia 2014, 20:41

cenizna.Usnąłem w połowie filmu jak sie popkorn skończył

Leia 27. sierpnia 2014, 18:48

Dawno nie widziałam tak słabego filmu. Przez cały seans czekałam na rozwinięcie się fabuły - ale się nie doczekałam. Nudny, przewidywalny, ani w nim dobrego aktorstwa, ani - nomen omen - emocji. Do tego są niespójne, pozbawione logiki fragmenty. Co do powyższego opisu filmu: Katie Holmes jednak jest kimś więcej, niż byłą żoną Toma Cruise'a. To jakby pisać o roli Nicole Kidman, że postać jest grana przez byłą żonę Toma Cruise'a. Opis oceniam jako napisany z przeznaczeniem dla obdiorców Pudelka - czyli żenujący. Ale rozumiem, że to sprawka dystrybutora.

M 26. sierpnia 2014, 13:26

współczesna "seksmisja". Podobało mi się

Dodaj nowy komentarz Dawca pamięci

Twoja opinia o filmie:

Repertuar kin na telefonie

Teraz w kinach

Premiery

25 listopada
18 listopada
11 listopada

Zapowiedzi

Repertuar Kin