|

Wasze hity

  1. Bohemian Rhapsody
  2. Jezioro dzikich gęsi
  3. Carol
  4. Najświętsze serce
  5. Sala samobójców. Hejte...
  6. Parasite
  7. Interstellar
  8. Zwierzogród
  9. Na noże
  10. Narodziny gwiazdy
KEI

Mistrz

The Master
Reżyseria: Paul Thomas Anderson

Repertuar filmu "Mistrz" w Krakowie

Brak repertuaru dla filmu "Mistrz" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Mistrz
Tytuł oryginalny: The Master
Czas trwania: 137 min.
Produkcja: USA , 2012
Gatunek: dramat
Premiera: 16 listopada 2012
Dystrybutor filmu: Gutek Film

Reżyseria: Paul Thomas Anderson
Obsada: Philip Seymour Hoffman, Joaquin Phoenix, Amy Adams

MFF w Wenecji 2012: Srebrny Lew za reżyserię
Puchar Volpiego dla najlepszego aktora - ex aequo Philip Seymour Hoffman i Joaquin Phoenix
Nagroda FIPRESCI

Mistrz to fascynująca historia spotkania wizjonera, który głosi, że odkrył zagadkę istnienia (Philip Seymour Hoffman) i człowieka który mu uwierzył i zaczął ślepo wypełniać jego polecenia (Joaquin Phoenix). To opowieść o pragnieniu władzy i miłości, o mrokach ludzkiej duszy i odwiecznej tęsknocie za swoim miejscem na ziemi.

Weteran wojenny Freddie Quell (Joaquin Phoenix) jest człowiekiem, który przez całe życie ucieka przed prawem, przed swoją przeszłością, a nawet przed dziewczyną, będącą miłością jego życia. Ale pewnego dnia Freddie spotyka i poddaje się urokowi Mistrza, Lancastera Dodda (Philip Seymour Hoffman), założyciela i lidera potężnego ruchu duchowego. Ta ekstrawagancka postać - pisarz, kapitan, fizyk, filozof - była inspirowana osobą L. Rona Hubbarda, założyciela Kościoła Scjentologicznego.

Uznawany przez światową krytykę za najpoważniejszego kandydata do przyszłorocznych Oscarów najnowszy film Paula Thomasa Andersona, twórcy Magnolii i Aż poleje się krew.

W rolach głównych: Joaquin Phoenix (nominowany do Oscara za Spacer po linie i Gladiatora), Philip Seymour Hoffman (nagrodzony Oscarem za Capote), Amy Adams (nominowana do Oscara za Wątpliwość i Fightera) oraz Laura Dern, ulubiona aktorka Davida Lyncha.

Mistrz, jeden z niewielu współczesnych filmów zrealizowanych na 70 milimetrowej taśmie filmowej, robi wrażenie dzieła epickiego - jego akcja dzieje się od hawajskich plaż po angielską prowincję.

„Arcydzieło.” Stopklatka

„Doskonale wyreżyserowany. Jeśli jakikolwiek film miałby sprawić, że kulejący zaczną chodzić, a niewidomi odzyskają wzrok, to byłby to Mistrz.” The Guardian

„Jeden z nielicznych ważnych i niepokornych amerykańskich filmów w ostatnich latach.” Chicago Tribune

„Napisany, wyreżyserowany, zagrany, nakręcony, zmontowany z energią, która przywraca wiarę w film, jako formę sztuki. Nirwana dla miłośników kina.” Rolling Stone

„Hoffman i Phoenix nigdy nie byli lepsi.” Christian Science Monitor

tekst: Kino Pod BaranamiŚrednia ocena: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
Oceniono 581 razy. | Oceń film
Ocena IMDb©: Mistrz on IMDb

Trailer filmu: Mistrz

Wasze opinie

Anna 27. sierpnia 2013, 9:53

Bardzo się nastawilismya. Za bardzo. Bo poza aktorstwem (wspaniali aktorzy) to nuda. Brak pomysłu na historię do pokazania. Nudzi

film ? 21. listopada 2012, 21:54

w istocie - reklama to iluzja ! ten film to stracone 2,5 godziny życia... nużące i ciągnące się bezlitośnie studium obłędu , psychoz , manipulacji wewnątrz sekty , wszystko można skrócić do godziny a i tak byłoby nadto...nudy... żadnych owoców w sensie poznania... żadnych refleksji... nawet pozytywnych wrażeń estetycznych... pozostawia niesmak... krótko mówiąc - film bez formy i bez treści, szkoda czasu , o pieniądzach już nie wspominam ;)

takaja 20. listopada 2012, 7:18

brawo dla marketingu. aktorzy spisali się dobrze. ujęcia miłe dla oka. niemniej jednak 2h 17 min zadawałam sobie jedno pytanie "po co ten film?". Nie wywołuje żadnych emocji, poza znużeniem. o mało odkrywczych treściach nie wspomnę.
pozdrawiam

iti 18. listopada 2012, 21:07

nieciekawy. tyle wrażeń dwóch godzin filmu...

Dodaj nowy komentarz Mistrz

Twoja opinia o filmie:

Repertuar kin na telefonie

Teraz w kinach

Premiery

7 sierpnia
31 lipca
24 lipca

Zapowiedzi

14 sierpnia
» więcej zapowiedzi

Repertuar Kin