kina.krakow.pl
Film

X-Men: Pierwsza klasa

X-Men: First Class
Reżyseria: Matthew Vaughn

Repertuar filmu "X-Men: Pierwsza klasa" w Krakowie

Brak repertuaru dla filmu "X-Men: Pierwsza klasa" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu X-Men: Pierwsza klasa
Tytuł oryginalny: X-Men: First Class
Czas trwania: 140 min.
Produkcja: USA , 2011
Premiera: 3 czerwca 2011
Dystrybutor filmu: Imperial Cinepix

Reżyseria: Matthew Vaughn
Obsada: Michael Fassbender, James McAvoy, Rose Byrne

Akcja rozgrywa się w latach sześćdziesiątych XX wieku – okresie podboju kosmosu, rządów Johna Kennedy’ego i zimnej wojny. Konflikt między Stanami Zjednoczonymi, a Związkiem Radzieckim był zagrożeniem dla całego świata. Właśnie wtedy odkryto istnienie mutantów.
Wtedy też Charles Xavier poznał Erika Lehnsherra. Zanim Charles (James McAvoy) i Erik (Michael Fassbender) stali się Profesorem X i Magneto, byli młodymi mężczyznami odkrywającymi swoje super-moce. Zanim zostali zaciętymi wrogami, przyjaźnili się. Razem z innymi mutantami próbowali zapobiec największemu zagrożeniu jakie widział świat. Młodzi rekruci to znani z poprzednich części bohaterowie. Widzowie wreszcie otrzymają odpowiedź na dręczące ich pytania – jak X-Meni zaczęli ze sobą współpracować? Czemu Charles jeździ na wózku inwalidzkim? Skąd się wzięły Posiadłość-X i Cerebro? Fani serii będą zachwyceni, ale ci, którzy zaczną przygodę ze światem X-Men właśnie od tego filmu, też się wciągną w niezwykłą historię.


Średnia ocena: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
Oceniono 1123 razy. | Oceń film

Trailer filmu: X-Men: Pierwsza klasa

Wasze opinie

iHS 6. czerwca 2011, 9:27

Powiedziałbym tak: z jednej strony fabuła która się trzyma się mniej więcej kupy, niektórzy aktorzy (fassbender i ten gość z pokuty który gra xaviera) trzymają poziom, i ogląda się bez zbędnego bólu zębów. Z drugiej strony: zaskakująco niski poziom efektów specjalnych momentami (a momentami jak na holywoodzki standard norma- innymi słowy nierówny) i katastrofalnie zła gra niektórych aktorów (moira macctagert - drewniak roku). Summa sumarum 7/10, zobaczyć mozna bez zatwardzenia, ale przegapić też nie żal.

monek 5. czerwca 2011, 22:25

Zwolennikom sagi o X-Men gorąco polecam, bowiem to naprawdę kawał dobrego rzemieśliczego kina, które ogląda się jednym tchem. Z pewnością sięgnę po ten film jeszcze nie jeden raz. Duże uznanie i ogromny szacunek dla twórców tego filmu!

Dodaj nowy komentarz X-Men: Pierwsza klasa

Twoja opinia o filmie: