|

Top 10

  1. Polański, Horowitz. Ho...
  2. Top Gun: Maverick
  3. Minions: The Rise of G
  4. Truffle Hunters
  5. Pain and Glory
  6. Elvis
  7. Everybody Knows
  8. Portrait of a Lady on ...
  9. The Lobster
  10. Perfetti sconosciuti...

Good Night, and Good Luck


Directed by: George Clooney

Cinema program "Good Night, and Good Luck" in Kraków

No showtimes for movie "Good Night, and Good Luck" for today
Choose other date from the calendar above.

Movie poster Good Night, and Good Luck

Runtime: 93 min.
Production: USA , 2005
Release Date: 24 February 2006
Distribution: Kino Świat

Directed by: George Clooney
Cast: David Strathairn, Robert Downey, Jr., Patricia Clarkson, Ray Wise

Rok 1953. Telewizja jest jeszcze w powijakach, gdy ceniony dziennikarz Edward R. Murrow prowadzi w stacji CBS popularny dokumentalny program informacyjny "See it Now", prezentujący wydarzenia mijającego dnia. Murrow odpowiada za niego wspólnie z producentem Fredem Friendlym; jest także gospodarzem talk showu "Person to Person". Murrow ma do dyspozycji zespół oddanych swojej pracy reporterów, którzy poszukują kontrowersyjnych tematów. Wszyscy oni będą kiedyś gwiazdami telewizyjnymi, ale na razie rozpoczynają dopiero swoje kariery zawodowe.

Murrow z zespołem wywołują burzę historią pilota Milo Radulovicha, który został zwolniony ze służby w marynarce wojennej, ponieważ rzekomo stanowił "zagrożenie dla bezpieczeństwa kraju". Uznano go winnym bez przeprowadzenia procesu. Okazuje się, że Radulovich odmówił oskarżenia swojego ojca i siostry, co było warunkiem pozostania na służbie. Wszystkie zarzuty przeciwko pilotowi okryte są tajemnicą. Murrow decyduje się ujawnić całą sprawę w swoim programie, pomimo sprzeciwu szefa - Siga Mickelsona. Murrow i Friendly decydują się zaryzykować i zrealizować program. Musza jednak pokryć z własnych kieszeni straty powstałe w wyniku wycofania sponsorów emisji.

W tym samym czasie niezwykle wpływową postacią staje się Joseph McCarthy, senator z Wisconsin, przewodniczący Komisji do Spraw Działalności Antyamerykańskiej. Senator prowadzi osobliwą kampanię mającą na celu oczyszczenie kraju z komunistów. Jego nieustanne poszukiwania osób mających, w jego mniemaniu, powiązania z partią komunistyczną, wywołują prawdziwą paranoję w świadomości społecznej. Zakres władzy McCarthy'ego jest tak duży, że w wyniku jego oskarżeń są zwalniani z pracy i zmuszani do emigracji znane osobistości ze świata polityki i kultury.

Murrow podejrzewa, że senator może mieć coś wspólnego ze zwolnieniem Radulovicha i obawia się, że organizowane przez McCarthy'ego zamknięte przesłuchania mają ukryć fakt, że brakuje mu rzeczywistych dowodów. Program o Radulovichu zostaje wyemitowany.Average rate: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
1602 votes. | Rate movie

Your comments

Archangel 9. April 2006, 9:44

Swietny
Jestem wciaz pod duzym wrazeniem tego filmu. Znowu potwierdza sie teza ze nie trzeba wystrzalowych scen i pieknych scenerii by zrobic dobry, trzymajacy w napieciu film. Przywraca wiare w rozsadek ludzi, ktorzy staraja sie doprowadzic kraj do normalnosci. A sam wyglad filmu, dobor glownegobohatera - naprawde jest dopracowany. Polecam

Smakosz 8. March 2006, 22:54

Polecam
Polecam, choć rzeczywiście można było temat potraktować znacznie głębiej i lepiej, co nie odbiera filmowi specyficznego klimatu i kolorytu. Czarno białe zdjęcia to miła odmiana na tle aktualnej oferty. W sumie - warto iść, ale bez oczekiwania fajerwerków.

Tene 3. March 2006, 19:17

Niezwykły obraz
Film jest bardzo klimatyczny, przesycony jazzem i dymem papierosowym. Intrygujący, oszczędny w formie. Bałam się apoteozy, czarno-białego świata (nie mówię tu o zdjęciach)- niepotrzebnie. Jest Murrow heroiczny ale też i Murrow ludzki, utrzymujący swój program dzięki prowadzeniu idiotycznych wywiadów z gwiazdkami i sponsorom z branży nikotynowej. Szokuje banalność zła - ta tępa twarz MacCarthy'ego! Poruszający obraz.

Dodo 3. March 2006, 14:48

Dobry - polecam zwlaszcza politykom PiS-u...

Kasia 3. March 2006, 11:43

plytki
Mysle, ze ten film jest plytki. Z takiej tematyki mozna bylo zrobic cos znacznie fajniejszego. Dla mnie mozna go wlasnie do takich filmow ze scenami milosnymi porownac. Nic szczegolnego. Klimatu nie udalo sie uzyskac nawet czerwnią i bielą ;-( Bardzo typowa proba amerykanskiego "ambitnego" kina. Nieudana!

Dorota 2. March 2006, 14:39

SUPER!
Film jest po prostu niesamowity
Moim zdaniem zdobedzie te6oskarow:)
Moze ..pewnym obecnym tutaj.. ten film sie nie podobal sadze ze dlatego ze trzeba bylo myslec i dac sie poniesc klimatowi tego filmu
Nie bylo prostych scen milosnych czy zabijania taki film na pewno bylby "cool"prawda?..
Good night and good luck jest teraz jednym z moim ulubionych filmow ale jak to sie mowi..kazdy ma swoj gust:)

gosc 26. February 2006, 21:28

kiepski
kiepski; temat polityczny ale i tak nic pozytywnego nie da się powiedzieć.

Eljot 17. February 2006, 9:36

Nudy - zdecydowanie odradzam
Zdecydowanie odradzam wszystkim, ktorzy nie wiedza kim byl senator McCarthy. Nie nastawiajcie sie na akcje i wciagajaca fabule. To jest czarno-bialy film, w ktorym jakies 50% stanowia fragmenty oryginalnych nagran z lat 60-ych, z przesluchan w amerykanskim kongresie. Nudne jak flaki z olejem. Bardziej wciagajace sa dokumenty historyczne na Discovery i National Geographic. Po 20 minutach seansu ludzie zaczeli wychodzic z kina. Co bardziej wytrwali zostali liczac, ze akcja sie jednak rozwinie. Nie doczekali sie. Nie mam pojecia jakim cudem ten film ma nominacje do 6 oskarow.

Add new comment Good Night, and Good Luck

Your opinion about the movie:

Repertuar kin na telefonie

Now in cinemas

Premieres

5 August
29 July
22 July

Coming soon

12 August
19 August
24 August
26 August
» more coming soon

Cinemas


logo Repertuary pl © 2000 - 2022 Repertuary.pl