kina.krakow.pl
Film

W poniedziałek rano

Lundi matin
Reżyseria: Otar Ioseliani

Repertuar filmu "W poniedziałek rano" w Krakowie

Brak repertuaru dla filmu "W poniedziałek rano" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu W poniedziałek rano
Tytuł oryginalny: Lundi matin
Czas trwania: 120 min.
Produkcja: Francja , 2002
Premiera: 30 maja 2003
Dystrybutor filmu: Gutek Film

Reżyseria: Otar Ioseliani
Obsada: Jacques Bidou, Anne Kravz-Tarnavsky, Narda Blanchet

W poniedziałek rano to najnowsza komedia Otara Iosselianiego, będąca ironicznym spojrzeniem na zmagania współczesnego człowieka z życiową rutyną. Na ubiegłorocznym festiwalu w Berlinie film ten został nagrodzony Srebrnym Niedźwiedziem za reżyserię i nagrodą krytyków (FIPRESCI).
W poniedziałek rano to pełna surrealistycznego humoru komedia, opowiadająca o człowieku, który pewnego dnia postanowił porzucić wszystko - dom, pracę, przyjaciół - i wyruszyć w świat, by odmienić swoje życie. Film Iosselianiego jest hymnem na cześć duchowej wolności i odwagi w poszukiwaniu szczęścia.
Każdego ranka, o 6:00 Vincent wstaje z łóżka i wyrusza do pracy. Coraz trudniej znieść mu rutynę codziennego życia i znaleźć czas na realizację marzeń. Pewnego dnia zamiast do pracy wyrusza w świat... Do Wenecji - miasta zakochanych, gondoli, złodziei kieszonkowych, ulicznych malarzy za pięć lirów i fałszywych arystokratów o podejrzanych rodowodach. Wśród urokliwej architektury w towarzystwie najróżniejszych dziwaków Vincent będzie próbował odnaleźć utracone szczęście...
Otar Iosseliani już nie raz udowodnił, że jest mistrzem w portretowaniu niepozornych ludzi, wtłoczonych w niewygodne ramy codziennego życia.
Ten wybitny gruziński reżyser, od ponad dwudziestu lat tworzący we Francji, w swoich filmach nawiązuje do najlepszych tradycji kina europejskiego. Pełną subtelnego humoru i ironii fabułę zapełnia galerią barwnych postaci i szczególną, słodko-gorzką atmosferą. Są w tym filmie obserwacje, które zdumiewają dowcipem i trafnością, są rewelacyjne skróty myślowe, które, właściwie w kilku kadrach, mówią wszystko.


Średnia ocena: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
Oceniono 1374 razy. | Oceń film

Wasze opinie

rostropowicz 26. czerwca 2003, 23:01

buuuuuuuuuu:(
myslałam, że będzie fajniejszy... strasznie nudny z zabawnymi elementami, które pojawiały się za rzadko i w żadnym wypadku nie rozśmieszały do łez(no może z wyjątkiem markiza na balkonie...). nie przyciąga w ogóle uwagi.

Magda 23. czerwca 2003, 11:49

za długi i nudny
Cieszyłam sie na ten film, bo temat jest świetny, ale film okazał się zdecydowanie za długi a przez to potwornie nudny, ślimaczy się bez końca...
Nie polecam.

kika 9. czerwca 2003, 16:17

Świetny film dla osób nie szukających w kinie tylko akcji...
Doskonały przykład na to, jak w ciekawy i jakże ujmujący sposób można pokazać życie prostych, z pozoru, ludzi... Skłania do, wcale nie gorzkiej, refleksji nad życiem i jego celem... Polecam!!!

fremont 8. czerwca 2003, 19:05

Arcydzieło
wiekszosc scen to prawdziwe perelki. polecam.

ew@ 3. czerwca 2003, 9:45

Zaskakujący, w sumie pesymistyczny. A może nie?
Też myślałam, żeby tak rzucić wszystko i wyjechać, a tu się okzauję, ze nie da się uciec od siebie. Troche smutno, chociaż sam film calkiem zabawny...

Dodaj nowy komentarz W poniedziałek rano

Twoja opinia o filmie: