kina.krakow.pl
Profil

Profil: Weyland

Komentarze do filmów:

Prestiż Weyland, 11. kwietnia 2007 godz. 17:02

Jutro piąty raz!
Cudownie, że ten film wrócił na ekrany.

Babel Weyland, 12. lutego 2007 godz. 16:17

Gigantyczne rozczarowanie.
Cóż, film zupełnie o niczym. Bo czy można "czymś" nazwać wątki interkontytnentalne powiązane przypadkowym przedmiotem? "Czymś" nie jest też dla mnie niezrozumienie. Choćby "Między słowami" przedstawia ten temat z większym wdziękiem. Rzemiosło filmowe również poniżej przeciętnej. Poza rolą Adriany Barrazy. Zaś za finałową scenę odjazdu kamery od okna w wielkim apartamentowcu powinno się reżysera ponakłuwać szpileczkami maczanymi w roztworze soli. Banał tak potworny, że aż wszystko boli.

Prestiż Weyland, 12. lutego 2007 godz. 16:11

"Prestiż" wbił mi się do pierwszej trójki ulubionych filmów!
Widziałem "Prestiż" dotąd trzy razy. Dziś planuję czwarty.
Po tych trzech seansach nie widzę żadnych dziur w scenariuszu, a mogłoby się wydawać, że tak skomplikowana struktura może służyć ukryciu luk. Nic z tych rzeczy!
Tym bardziej jestem zdenerwowany pominięciem Nolanów w oskarowej kategorii scenariusza adaptowanego. (Swoją drogą jakoś wcześniej mnie ominęło, że Christopher ma brata ;) ). Książka jest zupełnie inaczej zbudowana. I w swej oryginalnej postaci na film nieprzekładalna.
Najprzyjemniejsze uczucie już mam niestety za sobą. Ten moment, kiedy po pierwszym wyjściu z kina puzzle zaczęły wpadać mi w głowie na swoje właściwe miejsca, kiedy zacząłem sobie przypominać, sceny dokładnie prowadzące widzów do rozwiązania.
A zatem: "Czy patrzysz uważnie?"