kina.krakow.pl
Film

Bezmiar sprawiedliwości


Reżyseria: Wiesław Saniewski

Repertuar filmu "Bezmiar sprawiedliwości" w Krakowie

Brak repertuaru dla filmu "Bezmiar sprawiedliwości" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Bezmiar sprawiedliwości

Czas trwania: 128 min.
Produkcja: Polska , 2006
Premiera: 9 marca 2007
Dystrybutor filmu: Kino Świat

Reżyseria: Wiesław Saniewski
Obsada: Jan Frycz, Robert Olech, Jan Englert, Artur Barciś, Artur Żmijewski

Film oparty na faktach, które wstrząsnęły polskim wymiarem sprawiedliwości i opinią publiczną na początku lat 90. Uznany jednogłośnie za jeden z najlepszych filmów Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Treść: Łukasz (Robert Olech), absolwent prawa, nie chce pracować w zawodzie prawnika. Jego ojciec wysyła go do swojego kolegi, wziętego adwokata Michała Wilczka (Jan Frycz), który ma przekonać Łukasza do zawodu. Adwokat nie zniechęca go, opowiada jedynie historię pewnego procesu, w którym uczestniczył przed kilkunastu laty.

Młoda dziennikarka telewizyjna, będąca w ósmym miesiącu ciąży, zostaje zamordowana. Policja zatrzymuje jej ukochanego, Jerzego Kutra (Artur Żmijewski), który twierdzi, że nie zamordował dziewczyny. Mimo że prokuratura nie znajduje żadnych dowodów, ustala jedynie prawdopodobny motyw zbrodni i skazuje mężczyznę na 25 lat więzienia.

Okazuje się, że w imię dochodzenia prawdy i sprawiedliwości oskarżyciel, obrońca i sędzia chcieli skazania Jerzego Kutra, mimo, że jego wina nie była udowodniona.
Historia opowiedziana przez adwokata intryguje Łukasza, który usiłuje na własną rękę dociec, czy Kuter na pewno zabił.


Średnia ocena: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
Oceniono 1362 razy. | Oceń film

Wasze opinie

paulina 12. czerwca 2007, 16:12

jestem za polskim kinem :)
też chętnie bym się wybrała... gdyby tylko grali o innej porze...

t 24. kwietnia 2007, 20:14

..........
film dla prawnikow....... bardzo polecam

M 21. kwietnia 2007, 22:22

zero opinii bo zero inf!
Wreszcie jakis film o konkretnej fabule, POLSKI, swietna obsada, wiec.. po co go grac? I tak nikt nie przyjdzie bo wszyscy pognaja na wakacje jasia fasoli? Wrzuccie go prosze na ekrany :)

kubasso 12. kwietnia 2007, 3:04

CZEMU TEGO NIE GRAJA
Gdzie to do cholery mozna zobaczyc w krk??
Prapremiera w marcu, jest kwiecien i juz tego w kinach nie ma?? CZY JUZ TYLKO SCIAGANIE Z P2P MI ZOSTALO ?? chce isc do kina i zaplacic za bilet !! z tego co widze to tylko dwa dni to grali w krk !!

luki 9. marca 2007, 17:46

Warto, polecam
Ciekawa historia pewnego procesu karnego pokazująca, że nie wszystko jest czarno-białe, a punkt widzenia zależy od punktu siedzenia (czasem ...dosłownie ;). Zapożyczony od Kurosawy pomysł na pokazanie tej samej opowieści z 3 różnych perspektyw. Chociaż scenariusz może wydawać się nieco przeładowany patologiami dot. poszczególnych stron procesu (trochę tego dużo jak na jedną sprawę), to jednak równo dostaje się wszystkim: adwokatom, prokuratorowi, sędziom, ławnikom, policji. Zadaje ważne pytania o etyczną stronę wykonywania tych zawodów, pokazując jak naruszenie - nawet z pozoru nieznaczne - wyznaczonych standardów może doprowadzić do wypaczenia ostatecznego wyniku postępowania karnego i zrujnowania czyjegoś życia. Warto zobaczyć, szczególnie teraz - w czasach szalejącej inkwizycji i pochopnego osądzania ludzi na podstawie poszlak.

Dodaj nowy komentarz Bezmiar sprawiedliwości

Twoja opinia o filmie: