kina.krakow.pl
Film

Fish Tank


Reżyseria: Andrea Arnold

Repertuar filmu "Fish Tank" w Krakowie

Brak repertuaru dla filmu "Fish Tank" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Fish Tank

Czas trwania: 124 min.
Produkcja: Wielka Brytania , 2009
Premiera: 5 lutego 2010
Dystrybutor filmu: Syrena

Reżyseria: Andrea Arnold
Obsada: Charlotte Collins, Brooke Hobby, Michael Fassbender

Nagrodzony przez Jury tegorocznego festiwalu w Cannes, film w reżyserii uhonorowanej Oscarem Andrei Arnold. Przejmująca opowieść o dorastaniu i walce o swoje marzenia.

Mia ma 15 lat. Nie chodzi do szkoły, nie ma przyjaciół, nie potrzebuje nikogo. Jej silny charakter i agresywna postawa budzą strach rówieśników. Gdy jest sama - tańczy. I wierzy w to, że kiedyś spełni swoje marzenia. Pewnego dnia jej matka przyprowadza do domu tajemniczego mężczyznę o imieniu Connor. Jego nieoczekiwana obecność wzburzy krew. Uwolni emocje, których nikt się nie spodziewał.


Średnia ocena: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
Oceniono 1422 razy. | Oceń film

Wasze opinie

enigma 28. kwietnia 2010, 14:05

Obejrzałam, bo lubię motyw buntu na ekranie. Co prawda nie jest to Legs, z "Wtajemniczenia" w osobie Jolie, ale obejrzeć można :-)
Luźny - dzięki czemu oglądając, stajemy się wiernymi obserwatorami po prostu z bliska. No i u każdego zapewne poruszenie związane z sytuacją rodzinną dziewczyny. Realny - pokazuje, że takie sytuacje po prostu mają swoje miejsce w świecie. Tu nie była tylko ukazana walka o marzenie jako swoiste pragnienie, ale jako sposób, dzięki któremu jest nam po prostu łatwiej.

szpinak 27. lutego 2010, 14:38

takie jest życie... arcydziełem nie jest ale miło się go ogląda. film dla każdego bo każdy z nas maił kiedyś 15 lat. a taniec? trzeba mieć jakąś pasję i ją doskonalić bo niekiedy zostaje nam tylko ona.

mojobeat 20. lutego 2010, 18:07

Naprawde swietny i bardzo przekonywujacy film, ewidentnie utrzymany w duchu tworczosci Kena Loucha, opowiadajacy o perypetiach trudnej nastolatki, ktora probuje sie jakos odnalezc w ciezkich warunkach. Mamy tutaj na pewno wielkie objawienia w osobie genialnej Katie Jarvis, to jej debiut aktorski, gra rewelacyjnie glowna bohaterke, oraz rowniez rezyserski Andrei Arnold. W sumie mozna powiedziec, ze ten film jest jakby troche taka brytyjska wersja pamietnego filmu Roberta Glinskiego "Czesc Tereska" - tak jak i w tamtym przypadku, odtworczyni glownej roli wychowala sie w podobnych do filmu trudnym srodowisku spolecznym. Z tym, ze "Fish Tank" jest o wiele lepiej obmyslany, zagrany, i jest ogolnie bardziej przekonywujacy. Momentami ten film dostarcza naprawde dosc intensywnych wrazen poprzez duze emocjonalne napiecie w kilku scenach - zwlaszcza kiedy spirala bohaterki, w ktorej sie znajduje zatacza kolo i coraz bardziej sie komplikuje. Duze brawa. Nie przegapcie!

Pioter 13. lutego 2010, 13:06

Dobry a nawet mocny, czyli zbuntowana nastolatka na pokładzie... Wielka Brytania

sasas 5. lutego 2010, 21:18

super

Dodaj nowy komentarz Fish Tank

Twoja opinia o filmie: