kina.krakow.pl
Film

Martwe wody

Ma Loute
Reżyseria: Bruno Dumont

Repertuar filmu "Martwe wody" w Krakowie

Brak repertuaru dla filmu "Martwe wody" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Martwe wody
Tytuł oryginalny: Ma Loute
Czas trwania: 122 min.
Produkcja: Niemcy/Francja , 2016
Gatunek: komedia
Premiera: 12 maja 2017
Dystrybutor filmu: Gutek Film

Reżyseria: Bruno Dumont
Obsada: Fabrice Luchini, Juliette Binoche, Valeria Bruni Tedeschi

Poznajcie rodzinę Van Peteghemów, prawdziwych arystokratów, w których żyłach płynie błękitna krew. Jej członkowie są prawie bez wyjątku zdeprawowani, w większości zdegenerowani, nieustannie zblazowani, a niektórzy nawet garbią się i jąkają. A przy tym są obrzydliwie bogaci. Latem uwielbiają zaszywać się w swojej okazałej nadmorskiej rezydencji, spędzając czas na wspominaniu chwalebnej przeszłości, zachwycaniu się niewinnością rybaków, próżnowaniu i zaspokajaniu swoich dekadenckich zachcianek.

Jednak nawet Van Peteghemowie, którzy widzieli już prawie wszystko, nie są gotowi na to, co zdarzy się w okolicach ich letniej posiadłości. Z miejscowych plaż zaczynają znikać ludzie. W tajemniczych okolicznościach, w biały dzień, a do tego bez śladu. Rozwikłania zagadki podejmują się dwaj ekscentryczni inspektorzy policji, słynący z niekonwencjonalnych metod pracy i nieopisanej głupoty.

Juliette Binoche, Fabrice Luchini („U niej w domu”, „Żona doskonała”) i Valeria Bruni Tedeschi („Zwariować ze szczęścia”) brawurowo wcielają się w członków rodziny Van Peteghemów w filmie Brunona Dumonta („Mały Quinquin”, „Poza szatanem”), który stał się przebojem francuskich kin. „Martwe wody” to komedia czarna jak głębokie wody francuskich zatok i absurdalna niczym „Latający Cyrk Monty Pythona”.


Średnia ocena: 4.0
rating 4.0 rating 4.0 rating 4.0 rating 4.0 rating 4.0 rating 4.0 rating 4.0 rating 4.0 rating 4.0 rating 4.0
Oceniono 13 razy. | Oceń film
Ocena IMDb©: Martwe wody on IMDb

Trailer filmu: Martwe wody

Wasze opinie

Roberto 27. grudnia 2017, 19:04

Komunizm u wrót Europy! Rewolucja proletariatu zapowiedziana w tym filmie wydaje się nieuchronna Lewicowy reżyser spragniony jest krwi. Arystokracja jest chora na ciele i umyśle, policja i wojsko i ksiądz to durnie. Prości ludzie są solą ziemi. Koleją rzeczy jest usprawiedliwiony mord. Film jako czerwony manifest, mimo że udaje komedię jest bardzo niebezpieczny. Komunizm w Rosji trwał 70 lat i pochłonął wiele istot.

rika 15. czerwca 2017, 22:12

Arcydzieło dla miłośników gatunku - filmu z pewnością nie da się zapomnieć:)

Mariposa 10. czerwca 2017, 21:42

Pojechany na maxa

pedrovski47 19. maja 2017, 17:11

Absolutnie cudowny film!

Dodaj nowy komentarz Martwe wody

Twoja opinia o filmie: