kina.krakow.pl
Film

Mia i biały lew

Mia et le lion blanc
Reżyseria: Gilles de Maistre

Repertuar filmu "Mia i biały lew" w Krakowie

Brak repertuaru dla filmu "Mia i biały lew" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Mia i biały lew
Tytuł oryginalny: Mia et le lion blanc
Czas trwania: 98 min.
Produkcja: Francja , 2018
Gatunek: przygodowy / dramat / familijny
Premiera: 1 lutego 2019
Dystrybutor filmu: Kino Świat

Reżyseria: Gilles de Maistre
Obsada: Melanie Laurent, Ryan Mac Lennan, Lionel Newton

Wzruszająca, tętniąca przygodą i przepięknie nakręcona w samym sercu dzikiej Afryki, opowieść o wielkiej przyjaźni dziewczynki i niezwykłego białego lwa. Produkcją filmu zajął się Jacques Perrin, odpowiedzialny m.in. za powstanie tak przełomowych dzieł, jak „MIKROKOSMOS” i „MAKROKOSMOS”. Jednym ze scenarzystów jest autor hitu „JAK WYTRESOWAĆ SMOKA” wytwórni DreamWorks. Cudowną oprawę muzyczną skomponował Armand Amar twórca ścieżki dźwiękowej do trzech części popularnej serii „BELLA I SEBASTIAN”. Jeżeli kochacie wielką przygodę, głębokie wzruszenia i niepowtarzalne piękno dzikiej przyrody – nie możecie ominąć tego wyjątkowego filmu!

Dzieciństwo 10-letniej dziewczynki o imieniu Mia zmienia się w wielką przygodę, kiedy jej rodzice postanawiają przenieść się z zatłoczonego Londynu do Afryki, aby w jej sercu prowadzić niezwykłą farmę. Pewnego dnia na świat przychodzi na niej piękne i jedyne w swoim rodzaju białe lwiątko o imieniu Charlie. Tak zaczyna się historia zdumiewającej przyjaźni między dziewczynką i wyjątkowym zwierzęciem, którzy wspólnie wychowują się w najbardziej malowniczym zakątku Ziemi. Kiedy Mia kończy 14 lat, a Charlie dorasta i staje się potężnym lwem, jej ojciec podejmuje dramatyczną decyzję. Dziewczynka będzie musiała pożegnać się ze swoim dzikim przyjacielem raz na zawsze. Mia za nic w świecie nie chce na to pozwolić. Próbując uratować Charliego, decyduje się na ucieczkę w nieznane. Wspólnie z białym lwem opuszcza rodzinną farmę i wyrusza na poszukiwanie nowego domu dla przyjaciela. Tak oto zaczyna się decydujący test ich przyjaźni i najbardziej niesamowita przygoda w życiu Mii i potężnego króla zwierząt.


Średnia ocena: 6.0
rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0
Oceniono 5 razy. | Oceń film
Ocena IMDb©: Mia i biały lew on IMDb

Trailer filmu: Mia i biały lew

Wasze opinie

Ja 10. marca 2019, 12:45

Super

Que 9. lutego 2019, 21:17

Beznadziejny. Najpierw przez pół filmu wmawia się dzieciom, że lwy to takie większe milusie kotki, ktore można hodować w swoim pokoju, żeby potem im pokazać, jak się je brutalnie morduje dla przyjemności. Film familijny jak wszyscy diabli. :-/

Mama i 9latek 6. lutego 2019, 11:07

Bardzo fajny,wzruszajacy film dla całej rodziny.
W tym samym klimacie jest "Chłopiec z burzy "ale tam rzecz sie dzieje w Australii.
Niestety idzie tylko w Multikinie ,w Cinema City nie kupili a to wielka szkoda!!!

Mia 3. lutego 2019, 7:33

Świetny

Dodaj nowy komentarz Mia i biały lew

Twoja opinia o filmie: