|

Wasze hity

  1. Polański, Horowitz. Ho...
  2. Najmro. Kocha, kradnie...
  3. Nie czas umierać
  4. Wesele (2004)
  5. Spis cudzołożnic
  6. Na rauszu
KEI

Triszna. Pragnienie miłości

Trishna
Reżyseria: Michael Winterbottom

Repertuar filmu "Triszna. Pragnienie miłości" w Krakowie

Brak repertuaru dla filmu "Triszna. Pragnienie miłości" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Triszna. Pragnienie miłości
Tytuł oryginalny: Trishna
Czas trwania: 117 min.
Produkcja: Wielka Brytania , 2011
Gatunek: dramat
Premiera: 8 marca 2013
Dystrybutor filmu: Against Gravity

Reżyseria: Michael Winterbottom
Obsada: Freida Pinto, Riz Ahmed, Anurag Kashyap, Roshan Seth, Kalki Koechlin, Neet Mohan, Harish Khanna, Aakash Dahiya, Meeta Vashisht

Piękna, delikatna i zmysłowa dziewiętnastoletnia Hinduska o imieniu Triszna (w tej roli Freida Pinto, znana z filmu "Slumdog. Milioner z ulicy") mieszka wraz z rodziną w Osian - małej wsi w hinduskim Radżastanie. Pielęgnując tradycyjny model życia, Triszna jest przywiązana do rodziny, ale żyjąc według utartych w Indiach społecznych zasad i schematów, nie do końca je akceptuje. Pewnego dnia, podczas wieczoru tradycyjnych hinduskich tańców, w leżącym nieopodal jej wioski hotelu poznaje Jaya Singha (w tej roli Riz Ahmed, "Droga do Guantanamo"). Przystojny i bogaty dwudziestoletni Hindus, wykształcony w Wielkiej Brytanii, zawitał tam z przyjaciółmi podczas ostatniego dnia ich wspólnych hucznych wakacji.

Jay jest spełnieniem marzeń Triszny. Za chwilę zostanie menadżerem jednego z hoteli ojca w Radżastanie, ale nie ma do tego większego zapału, gdyż wolałby się bawić i pracować na własną rękę. Jay zakochuje się w czarującej Trisznie, bo jest ona dla niego uosobieniem czystości, piękna i zmysłowości tradycyjnych Indii, z którymi chciałby ponownie się zjednoczyć.
Gdy po wypadku samochodu dostawczego ojciec Triszny traci źródło utrzymania, Jay proponuje jej dobrze płatną pracę w ekskluzywnym hotelu, który w imieniu ojca prowadzi. Wyjazd z rodzinnego domu jest dla Triszny szansą na nowe życie, które wciąga ją bez opamiętania. Zakochani w sobie Triszna i Jay, po krótkotrwałym rozstaniu, uciekają do kosmopolitycznego, nowoczesnego i słonecznego Mumbaju, w którym chcą odnaleźć dla siebie spokojną i wygodną przystań.
Pochłonięci namiętnością powoli zaczynają jednak dostrzegać jak poważnie różnią się od siebie. Po powrocie do Radżastanu ich związek ulega stopniowemu rozpadowi, a gdy wchodzi na równię pochyłą, okazuje się, że emocjonalna namiętność kończy się tragedią …
"Triszna. Pragnienie miłości" Michaela Winterbottoma ("9 Songs", "Genua. Włoskie lato", "Droga do Guantanamo", "Tristram Shandy: Wielka ściema") to przesiąknięta atmosferą Indii współczesna "love story", oparta na powieści Thomasa Hardy'ego "Tessa d’Urberville". Jest to kolejna po "Tess" Romana Polańskiego filmowa adaptacja tej klasycznej powieści XIX-wiecznej literatury brytyjskiej i zarazem trzecia w karierze Michaela Winterbottoma filmowa adaptacja powieści Thomasa Hardy'ego.
Wybrane festiwale i nagrody:
2011 – MFF Toronto
2011 – MFF Tokio
2011 – FF Londyn
2011 – FF RzymŚrednia ocena: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
Oceniono 550 razy. | Oceń film

Trailer filmu: Triszna. Pragnienie miłości

Wasze opinie

Nina 11. marca 2013, 13:42

Świetny film, ale jak widać niektórzy powinni mieć nieco więcej pojęcia o Indiach, aby go docenić. A z bollywoodem naprawdę nie ma to nic wspólnego, radzę lepiej zgłębić temat,a nie błyszczeć ignorancją.
Tło kulturowe i filozoficzne, piękne zdjęcia Indii, ukazanie kontrastów tego ogromnego i niezwykłego kraju, poruszająca muzyka, dialogi, wszystko to zasługuje na uznanie. Gorąco polecam.

mariposa 6. marca 2013, 18:47

zdumiewa mnie ilość nagród, które ten film otrzymał - za co przepraszam? Kiczowata szmira w bollywoodzkim stylu, niestety. Tylko miło popatrzeć na Indie i pięknych aktorów.

Dodaj nowy komentarz Triszna. Pragnienie miłości

Twoja opinia o filmie:

Repertuar kin na telefonie

Teraz w kinach

Premiery

15 października
8 października
1 października

Zapowiedzi

22 października
29 października
5 listopada
» więcej zapowiedzi

Repertuar Kin