kina.krakow.pl
Film

Władcy ognia

Reign of Fire
Reżyseria: Rob Bowman

Repertuar filmu "Władcy ognia" w Krakowie

Brak repertuaru dla filmu "Władcy ognia" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Władcy ognia
Tytuł oryginalny: Reign of Fire
Czas trwania: 102 min.
Produkcja: USA , 2002
Premiera: 8 listopada 2002
Dystrybutor filmu: ITI Cinema

Reżyseria: Rob Bowman
Obsada: Matthew McConaughey, Christian Bale, Izabella Scorupco

Londyn, rok 2084. Dwunastoletni Quinn nieświadomie budzi z odwiecznego snu zionącego ogniem smoka. W ciągu 20 lat bestia i jej potomstwo niszczą niemal cały świat. Dorosły Quinn (CHRISTIAN BALE) jest szefem straży pożarnej, odpowiedzialnym za walkę ze skutkami smoczego ataku. Przede wszystkim jednak próbuje utrzymać przy życiu małą społeczność ludzką, wiodącą nędzną egzystencję w ruinach starego zamczyska. Pewnego dnia zjawia się butny Amerykanin - Van Zan (MATTHEW McCONAUGHEY), który twierdzi, że zna sposób na pokonanie bestii i ocalenie rodzaju ludzkiego. Sposób, jaki Quinnowi nigdy nie przyszedłby do głowy. „Władcy ognia", film wyreżyserowany przez Roba Bowmana („Z archiwum X"), to opowieść o przygodzie i przetrwaniu, łącząca świat średniowiecznej legendy z apokaliptyczną wizją przyszłości


Średnia ocena: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
Oceniono 1519 razy. | Oceń film

Wasze opinie

Gofer 19. listopada 2002, 12:54

Nawet Nawet
Trochę zakecony... koleś porywa sie na smoka z oporem i kusza mając transpoter op. i czołg... ale warto zobaczyc raz.....

ja 16. listopada 2002, 22:57

Nie jest zły
Taki typowy filmik który się ogląda i zapomina... liczą się tylko efekty i szybkość akcji.

Monk 13. listopada 2002, 21:37

Zapomniecie o nim po wyjsciu z kina
Słaby scenariusz, podobnie jak gra aktorów, nic nowego. Myslałem, że chociaż sie rozerwę...ale niestety zdenerwowało mnie to że w filmie jak zwykle pojawił sie amerykanin bohater (można zwymiotować)...jednym słowem za dużo tam SMOKÓW.

AF 13. listopada 2002, 11:18

Całkiem niezły.
W filmie faktycznie jest dużo dziur w logice, ale cięzko chyba wymyślić trzymającą się kupy i niepodważalną logikę na temat istnienia smoków :-)
Ładnie zrobiony, smoki dość realistycznie zrobione. Ogólnie niezły, ale trzeba lubić filmy fantasy lub sf., na pewno nie jest to film z głębią.

Rose 10. listopada 2002, 22:26

Dno.
Kompletne dno. :[
Kocham smoki, ale było ich zdecydowanie za mało, aby zrekompensować totalny bezsens tego filmu. Akacja się kupy nie trzymała, tak samo było z pseudo-logicznym tłumaczeniem zdarzeń.
Dlaczego smoki potrafiły przeżyć tysiace lat w uśpieniu, a nagle w XXI wieku zaczynają umierać z głodu? Nie mogły się ułożyć znowu do snu, czy co?!
I dlaczego smoki nad Londynem miały dziurawe skrzydła?!
Tego typu pytania można by mnożyć... niestety.
Ten film to kompletna strata czasu i zdecydowanie go nie polecam nikomu, kto ma iloraz inteligencji wyższy chociażby o 1 pkt od Forresta Gumpa.

Dragoo_girl 3. listopada 2002, 11:17

SMOKI, LONDYN!!! - dwie rzeczy, które najbardziej kocham :)
Dla mnie zapowiada się ciekawie!!! Poczekamy, zobaczymy. Podejrzewam, że to kolejna średnia produkcja, ale ja i tak się wybiorę. Przede wszystkim ze względu na te dwie rzeczy!

vic 30. października 2002, 14:47

smoki..? nie ..przesada ... czekam na krwiozercze slimaki-polecam gluchoniemym

Dodaj nowy komentarz Władcy ognia

Twoja opinia o filmie: