kina.krakow.pl
Film

Zakochana Jane

Becoming Jane
Reżyseria: Julian Jarrold

Repertuar filmu "Zakochana Jane" w Krakowie

Brak repertuaru dla filmu "Zakochana Jane" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Zakochana Jane
Tytuł oryginalny: Becoming Jane
Czas trwania: 120 min.
Produkcja: Wielka Brytania / USA , 2007
Premiera: 14 września 2007

Reżyseria: Julian Jarrold
Obsada: Anne Hathaway, James McAvoy, James Cromwell, Maggie Smith, Julie Walters

Historia miłosna młodej Jane Austen, która stała się inspiracją do napisania Dumy i uprzedzenia oraz Rozważnej i romantycznej.

Jane Austen (Anna Hathaway) wierzy w miłość. Jej rodzice (Julie Walters i James Cromwell) oczekują jednak, żeby wyszła za mąż za kogoś, kto zapewni jej i rodzinie godziwy byt. W Anglii 1795 roku tak właśnie wygląda świat młodych kobiet. Kiedy dwudziestoletnia Jane spotyka młodego, pewnego siebie Irlandczyka Toma Lefroy’a (James McCavoy), jego intelekt i arogancki styl bycia wzbudzają w niej wielką ciekawość, a jej świat staje nagle na głowie. Czy Jane może sobie pozwolić na odrzucenie oferty bratanka Lady Gresham (Maggie Smith) i sprzeciwić się rodzicom oraz przeciwstawić się społecznym konwenansom?

Młoda panna Austin wstępuje dopiero na drogę literackiej kariery, a ryzykowny romans ukształtuje całe jej późniejsze życie i pracę.

Uczucie to rzecz pożądana, pieniądze - absolutnie konieczna.

Opowieść o romansie Jane Austen z Tomem Lefroy jest tak pełna romantyzmu przeplatanego realizmem, jak jej najlepsze powieści.

To także historia o romansie, intrydze i obowiązkach, rodzinie, przyjaźni i fortunie. Film o dobroci, wielkości i geniuszu, który pokazuje, jak zakochana Jane stała się Jane Austin, autorką znanych na całym świecie romantycznych powieści.

Zakochana Jane oparta jest na biografii Becoming Jane Austen autorstwa Jona Spence.

tekst: Kino Pod Baranami


Średnia ocena: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
Oceniono 1850 razy. | Oceń film

Wasze opinie

A 3. września 2010, 14:42

Uwielbiam ten film, James McAvoy jest niesamowity, potrafię moje ulubione sceny oglądać kilka razy dziennie i za każdym razem poruszają moje serce..I wish he wide my horizonts ;-)

Maggie 5. sierpnia 2008, 17:47

Film nudny, a w związku z tym długi i bez ikry. Reżyser zmarnował tkwiący w historii potencjał. Gra Anny Hathaway płaska i mało przekonująca. Wierciłam się na krześle, zerkając na zegarek.

Ola 4. sierpnia 2008, 16:13

wzruszajacy, ale Duma i Uprzedzenie znaacznie lepszy:]

ulaska 21. marca 2008, 16:43

Film bardzo mi się podobał , gra aktorska świetna ,tylko szkoda,że zakończenie z lekka smutne:(

DiamondAngel 19. lutego 2008, 15:53

Film cudoowny jak dla mnie najpiękniejszy film na świecie polecam gorąco

tomacka 12. lutego 2008, 20:33

A mnie akurat sie podobal i w przeciewienstwie do "Czeslawa Milosza" uwazam ze mogli to zawsze gorzej zrealizowac. Naprawde uwazam ze jest to bardzo dobry film z dobra gra aktorska.

Kate ;) 28. grudnia 2007, 16:42

To jest jeden z najpiękniejszych filmów na świecie. to uczucie, które łączy Jane i Toma jest niesamowicie pokazane. Tak jakby już nic się nie liczyło. Dwoje tak różnych ludzi połączonych magicznym uczuciem, które łamie wszelkie granice i zahamowania. Naprawdę wspaniała produkcja. jestem pewna, że dzięki niej Jane Austen oraz jej literatura zyska jeszcze większą sławę.

tommm_b 16. listopada 2007, 14:29

Ale to już Było.
Połączono kilku amerykańskich aktorów o możliwie najbardziej brytyjskich twarzach, z kilkoma angielski aktorami o mozliwie jak-naj-jankeskiej urodzie i w sumie da się to oglądać.

Reżyseria poprawna, choć kilka razy efektowna inscenizacja zastosowana całkowiecie bez sesnu (oddalanie, "niczyj" pov przez kraty, etc)

Aksarel 3. października 2007, 15:19

"Takiej miłości każdy młodzian czeka, tak być kochana chce każda dziewczyna"
Nie jestem skłonna do wzruszeń. Wszelkie romanse zwykle mnie nudzą. Ten film jest inny. To prawda, jest długi i pozornie niewiele się w nim dzieje. Ot, w sielski obrazek XIX-wiecznej angielskiej wsi wkrada się młody prawnik o bardzo nadwerężonej reputacji. Oczywiście zakoch...e się w nim naiwna i niewinna Jane. Z wzajemnością. Tom chce się żenić, choćby wbrew całemu światu. No niby romansik jakich wiele. Tylko, że to, co w tym filmie naprawdę jest ważne, to to, co dzieje się w duszy młodej Jane. Jej zmienianie się w kobietę. To typowo kobiecy film i obawiam się, że mężczyzn po prostu znudzi. Trzeba być kobieta, by rozumieć emocje bohaterki. Trzeba być kobietą, by rozumieć, że można poświęcić własne szczęście dla ukochanego mężczyny.

Zenek Pietruszka 3. października 2007, 15:01

Brak
Widziałem kawałek i znudził mnie jak nigdy wcześniej, nie widziałem już od dość długiego czasu takiego nudnego filmu, nie wiem ile romantyzmu ale śpi się nieźle, dziewczyna była zła po tym filmie...i że generalnie się nie znam na filmach, więcej nie będę wstydu sobie robił zabierając na takie filmy!

Homer 26. września 2007, 8:05

Długi, bardzo długi
Film, choć osadzony w ciekawych realiach, z ładną muzyką w tle nie zwala z nóg. Nawet jeśli ktoś lubi romanse to i tak raczej będzie się nudził. Niestety nie polecam.

lenqa 25. września 2007, 14:19

milosc- ile potrafi?
jesli ktos gustuje w filmach romantycznych to napewno sie spodoba... mi osobiscie bardzo sie podbal ten film i mam chec obejzec go eszcze raz a moze wiecej...

Czesław Miłosz 19. września 2007, 17:40

absolutnie
wybitny kawał gówna.

Dodaj nowy komentarz Zakochana Jane

Twoja opinia o filmie: