Lang gb
|

Wasze hity

  1. Azyl
  2. Gotowi na wszystko. Ex...
  3. Mama
  4. Berek
  5. Kochając Pabla, nienaw...
  6. Blade Runner 2049
  7. Czerwona jaskółka
  8. Jestem mordercą
  9. Zimna wojna
  10. Manchester by the sea
KEI

Maria Skłodowska-Curie

Marie Curie
Reżyseria: Marie Noelle

Repertuar filmu "Maria Skłodowska-Curie" w Krakowie

Brak repertuaru dla filmu "Maria Skłodowska-Curie" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Maria Skłodowska-Curie
Tytuł oryginalny: Marie Curie
Czas trwania: 100 min.
Produkcja: Belgia/Francja/Niemcy/Polska , 2016
Gatunek: dramat / romans
Premiera: 3 marca 2017
Dystrybutor filmu: Kino Świat

Reżyseria: Marie Noelle
Obsada: Karolina Gruszka, Arieh Worthalter, Charles Berling

„Maria Skłodowska-Curie” to wystawna, międzynarodowa koprodukcja o życiu słynnej polskiej noblistki. Historia niezwykłej kobiety, która nie wahała się iść za głosem serca, a dzięki inteligencji, wiedzy i nieprzeciętnym umiejętnościom zdołała przekonać do siebie świat nauki, od zawsze zdominowany przez mężczyzn. To również niepowtarzalna podróż w czasie do Paryża z przełomu wieków – miasta sztuki i odkryć, które zmieniały świat. W roli tytułowej w filmie wystąpiła Karolina Gruszka. Partnerują jej m.in. Iza Kuna w roli Bronisławy Skłodowskiej – siostry noblistki, Piotr Głowacki jako Albert Einstein, Jan Frycz jako Ernest Solvay – założyciel Międzynarodowego Instytutu Fizyki oraz Daniel Olbrychski jako Emile Amagat – zagorzały przeciwnik Marii. Światowa premiera filmu „Maria Skłodowska-Curie” odbyła się w ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Toronto. W listopadzie 2016 obraz znalazł się w prestiżowym Konkursie Głównym Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych – Camerimage. Natomiast 20 stycznia 2017 zastał uhonorowany najważniejszymi niemieckimi nagrodami filmowymi – Bavarian Film Awards – za najlepszą reżyserię i najlepszą scenografię. W polskich kinach film zagości 3 marca.

„Maria Skłodowska-Curie” to wierna faktom opowieść o niesamowitym życiu odkrywczyni dwóch pierwiastków – polonu i radu, ale także portret Skłodowskiej, jakiej nie znaliśmy – czułej matki, kochającej żony, kobiety charyzmatycznej, zdecydowanej, choć pełnej dylematów i sprzeczności. Była pierwszą kobietą, która zdobyła Nagrodę Nobla i do tej pory pozostaje jedyną kobietą wyróżnioną dwukrotnie tą nagrodą. Jako pierwsza w Europie uzyskała tytuł doktora, a w 1906 roku przyznano jej profesurę i równocześnie objęła własną katedrę na paryskiej Sorbonie, co we Francji było wydarzeniem bez precedensu.

Jednak droga do sławy wiodła ścieżką pełną wyzwań i wyrzeczeń. By wypełnić misję dla ludzkości, Skłodowska musiała zmierzyć się z samotnością w obcym kraju i nieoczekiwaną śmiercią męża. A także bronić swych racji w świecie naukowym zdominowanym przez mężczyzn. Z emocjonującej i pełnej zwrotów akcji batalii, wyszła jednak zwycięsko, jako osoba godna naśladowania, zasługująca na podziw i wybitna pod każdym względem. Stała się najbardziej wpływową kobietą swoich czasów. O której Albert Einstein miał powiedzieć, że ze wszystkich ludzi sukcesu, tylko ona jedna nie zmieniała się pod wpływem sławy.Średnia ocena: 6.0
rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0
Oceniono 62 razy. | Oceń film
Ocena IMDb©: Maria Skłodowska-Curie on IMDb

Trailer filmu: Maria Skłodowska-Curie

Wasze opinie

Margarita 17. kwietnia 2017, 17:37

Film jest ładny - ładne zdjęcia. Dobrze się ogląda - szybko zmieniające się wątki. Dobra gra aktorska Karoliny Gruszki w roli Marii Skłodowskiej. Jednak wadą filmu jest ,że został pokazany tylko urywek z życia MSC, a nie cała jej biografia. Większość filmu poświęcona jest romansowi MSC z francuskim uczonym [ żonatym mężczyzną ] Paulem Langevinem i konsekwencjami jakie później wynikły z tego dla MSC. Jej zasługi naukowe , jej wielka pracowitość są właściwie w tle filmu. Również powinien być pokazany kontakt MSC z Polską. Bo choć żyła i mieszkała we Francji , to zawsze pamiętała o Polsce , którą parę razy odwiedzała. To w końcu MSC przysłużyła się do wybudowania Instytutu Radowego w Warszawie. Nic nie zostało też wspomniane o roli jaka MSC odegrała w czasie 1-wszej wojny światowej - ruchome stacje rentgenowskie. Również postać Broni Skłodowskiej jest przedstawiona marginalnie. A przecież obie siostry bardzo się razem wspierały [ obie studiowały w Paryżu ] i bardzo sobie pomagały. Szkoda ,że nic nie było wspomniane o ojcu MSC , który po śmierci jej mamy odegrał bardzo ważną rolę w jej życiu. Za to ładnie została przedstawiona postać ojca Piotra Curie, który po śmierci syna bardzo pomagał MSC w zajmowaniu się jej córkami. Moim zdaniem MSC zasłużyła sobie na znacznie lepszy film biograficzny. Z filmu niestety wyszłam trochę zawiedziona. Oczekiwałam lepszego filmu o MSC.

Fanka MSC 8. kwietnia 2017, 17:28

Jestem rozczarowana. Potwierdzam niemal wszystkie wyrażone wyżej uwagi krytyczne.

eli 27. marca 2017, 8:16

Ładny film. Dobrze się ogląda. Ładne zdjęcia i dobra gra aktorska. Jest to wycinek życia, nie cała bioigrafia, widocznie twórcy tak chcieli.

dromar 24. marca 2017, 10:07

Słaby Film. Niby o Polskiej wspaniałej Kobiecie, a dialogi są po francusku i są napisy. Mroczne kolory. brak tempa akcji i słaba muzyka. Połowę filmu zajmuje Romans Marii z żonatym mężczyzną...a jej tworzenie, praca w laboratorium i osiągnięcia naukowe są potraktowane marginalnie.. Odradzam.

Polcia 20. marca 2017, 12:47

Podzielam opinię Basi odnośnie niedostatków z biografii MSC - istotne były przyczyny jej wyjazdu do Francji.Nie bagatelną rolę w życiu Noblistki odegrała siostra Bronisława,której zasługi zostały w filmie zmarginalizowane.Ale gra Karoliny Gruszki na światowym poziomie.

krk-owianka 18. marca 2017, 22:12

mona zrobić nudny film o dwukrotnej noblistce i jej romansach ? jak widać można . tylko zdjęcia ładne. ludzie na seansie rozmawiali i ziewali. szkoda tematu i aktorów.

BASIA 18. marca 2017, 17:31

Swietny film wspaniał gra KAROLINY która swietnie pasuje do tej roli i wspaniale i dośc szczegółowo opowiedziana historia życia naszej wielkiej rodaczki chociaz brakowało mi wspomnień z jej dzieciństwa i podkreslenia polskiego pochodzenia .Jedyny minus to za szybko znikały tłumaczenia nie mozna było zdążyć przeczytac

GM Łódź 15. marca 2017, 21:51

Jutro wybieramy sie w duzej grupie kolezanek i kolegow z pracy do kina na ten film; tak, po prostu w ten sposob chcemy rozpoczac trzeci weekend marca. Ciekawi jestemy przezyc ! Ja osobiscie widzialem K. Gruszke na planie tego; grala znakomicie !

GM Łódź

Moli 15. marca 2017, 19:50

Bardzo dobry film, cudowna Karolina Gruszka idealna do tej roli:) fajnie opowiedziana historia kobiety która kochała to co robi i z oddaniem i pasja poświęciła się nauce i walce o to aby kobieta w męskim świecie została doceniona!Warto zobaczyć ten film!

Madelaine 14. marca 2017, 22:06

Piękny film.Cudne obrazki z tamtej epoki.
Nawet nie myślałam, ze tak pieknie Iza Kuna bedzie wyglądac- niczym Barbara Niechcic...
A wypowiedzi Skłodowskiej o nauce niczym poezja....wprost niesamowite :)

Marta 14. marca 2017, 20:19

własnie wybieramy się na ten film. 3 osoby dorosłe wiek: 50 66-70!

goga 12. marca 2017, 22:43

Film dobrze zagrany. Ukazuje Noblistkę-kobietę,pasjonatkę, matkę. Film rekomendowany jest od 13 lat, ale uważam że na poziomie gimnazjum będzie on odebrany jako nudny, długi, bez zwrotów akcji. Na sali widownia 30+ i wtedy OK.

widz 11. marca 2017, 18:39

Film na pewno nie dla każdego. To nie rozrywka na sobotni wieczór z popcornem i puszką coli. Mnie się podobał,a K. Gruszka to dla mnie właśnie MSC.

Agnieszka Monika 5. marca 2017, 22:59

Bardzo dobry film. Biografia. Pokazuje pozycje kobiet w tamtych czasach. I świetna gra zwłaszcza Karoliny Gruszki.

Ryszard 5. marca 2017, 21:38

Powtarzając za Szekspirem - Wiele hałasu o nic.

Fan Skłodowskiej 5. marca 2017, 19:50

Jestem fanem Skłodowskiej i jej osiągnięć. Film niestety dla wytrwałych. Ja przespałem połowę filmu :-(

Ewelina 5. marca 2017, 12:00

Świetny film ,bardzo dobrze zagrany.Jeśli jednak ktoś szuka taniej rozrywki to lepiej niech idzie na Polandię lub Porady na zdrady.

Dodaj nowy komentarz Maria Skłodowska-Curie

Twoja opinia o filmie:

Repertuar kin na telefonie

Teraz w kinach

Premiery

20 lipca
13 lipca
6 lipca

Zapowiedzi

27 lipca
3 sierpnia
10 sierpnia
» więcej zapowiedzi

Repertuar Kin