|

Wasze hity

  1. Polański, Horowitz. Ho...
  2. Diuna
  3. Nędzarz i Madame
  4. Nie czas umierać
  5. Wesele
  6. Sound of Metal
  7. Oni
  8. Młodość
  9. Mystery Train
  10. Gabinet doktora Caliga...
KEI

Vice


Reżyseria: Adam McKay

Repertuar filmu "Vice" w Krakowie

Brak repertuaru dla filmu "Vice" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Vice
Tytuł oryginalny: Vice
Czas trwania: 132 min.
Produkcja: USA , 2018
Gatunek: biograficzny / komedia / dramat / historyczny
Premiera: 11 stycznia 2019
Dystrybutor filmu: Forum Film

Reżyseria: Adam McKay
Obsada: Alison Pill, Amy Adams, Steve Carell

„Vice” – historia człowieka, który konsekwentnie przeszedł drogę od poruszającego się zręcznie po waszyngtońskich korytarzach biurokraty do realnej władzy. Wiceprezydent USA za prezydentury George’a W. Busha był jednym z najpotężniejszych ludzi tamtego czasu i zmieniał swój kraj i świat tak skutecznie, że efekty jego działalności obserwujemy do dzisiaj.

„Vice” to wielka aktorska metamorfoza Christiana Bale'a w roli Dicka Cheneya oraz fantastyczne role Sama Rockwella jako George'a W. Busha i Amy Adams jako Lynne Cheney.

Reżyser twierdzi, że pragnął przełamać dość skostniałe konwencje hollywoodzkiego filmu biograficznego: – Dziś mamy mnóstwo informacji, wręcz zbyt wiele informacji i dezinformacji. Bez względu na to, jakie masz polityczne przekonania i sympatie, z pewnością się zastanawiasz, co się stało, że dziś jesteśmy tu, gdzie jesteśmy. Dla mnie jest to opowieść o samouwielbieniu władzy. Los Cheneyów był w pewnym sensie tragiczny. Ale oczywiście każdy widz ma prawo do własnej interpretacji tego, co zobaczy na ekranie.

Film zdobył aż sześć nominacji do Złotych Globów, czyli nagród Hollywoodzkiego Stowarzyszenia Prasy Zagranicznej. „Vice” nominowano w kategorii Film komediowy lub musical, a nominacje indywidualne dla twórców przypadły: Adamowi McKay w dwóch kategoriach, za reżyserię i za scenariusz, Christianowi Bale’owi za rolę Dicka Cheneya (aktor w komedii lub musicalu), Amy Adams za rolę jego żony (aktorka drugoplanowa) i wreszcie Samowi Rockwellowi (aktor drugoplanowy), za wybitny występ w roli George'a W. Busha.Średnia ocena: 6.0
rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0
Oceniono 9 razy. | Oceń film
Ocena IMDb©: Vice on IMDb

Trailer filmu: Vice

Wasze opinie

Kinomanka 40+ 30. stycznia 2019, 6:20

Swietny film odsłaniający przerażające ludzkie instynkty ujawniajace się po dojsciu do wladzy oraz schematy dzialania polityków. Przerażające!!!
Film świetny!!!

arnidis 22. stycznia 2019, 23:20

Bardzo dobry film i nie dziwię się jego nominacji. Może oczy otworzyć i może zaszokować. Niby kameralny ale gdy trzeba pokazać jakąś migawkę to najwyższa klasa. Film dla osób myślących.

PZ 19. stycznia 2019, 16:25

Ten prezydent USA przez 2 kadencje to ćwierćinteligent

Ramzes 19. stycznia 2019, 11:06

Film dobry o strasznych ludziach. Nie dziwię się, że główny aktor podziękował szatanowi za inspirację. To co robią politycy to czyste zło.

jack 19. stycznia 2019, 8:41

Film trzeba niestety zrozumieć a nie chodzić dla zabicia czasu. Bardzo wartościowy ,dobra gra aktorska. Warto obejrzeć.

Obywatel 16. stycznia 2019, 10:14

Bardzo dołujący film, pokazujący, jak niewiele może przeciętny człowiek w obliczu ludzi-piranii, dla których zabicie tysięcy ludzi jest grą, zabawą. Po tym filmie zapewne każdy obywatel powinien edukować się politycznie, aby nie dać sobie zamydlić oczu. Po tym filmie terroryści wyglądają na zdesperowanych bojowników. Jak walczyć z obłudą? Kiedy politycy i najbogaci się nasycą? Ile krwi musi zostać przelane? Film demaskuje manipulację opinią publiczną i zło, przerażające, porażające zło. Głupota okazuje się być równie wielkim złem. Niestety film może się wydać wielu bardzo nudny, akcja wolno płynie, ale niewątpliwie każdy obywatel powinien go obejrzeć. Mam nadzieję, że dobrych ludzi jest więcej. Walczmy o Pana Owsiaka! Pomógł milionom i jest synonimem samego dobra i miłości bliźniego...

J. 12. stycznia 2019, 21:59

SUPER NUDA!!!!!!! Określenie w opisie: " „Vice” nominowano w kategorii Film komediowy lub musical" i "za rolę Dicka Cheneya (aktor w komedii lub musicalu" to nawet nie jest nadużycie, tylko po prostu oszustwo. Fikcja przeplatana dokumentem. Tempo ślimacze, dialogi nudne, "bez zęba". Odtwórca głównej roli - gruby??? Nic więcej. "Za wybitny występ w roli George'a W. Busha." - żenada. Prezydenta USA (przez 2 kadencje) przedstawili jako ... ćwierćinteligenta??? Lepiej zostańcie w domu.

Dodaj nowy komentarz Vice

Twoja opinia o filmie:

Repertuar kin na telefonie

Teraz w kinach

Premiery

3 grudnia
26 listopada
19 listopada

Zapowiedzi

10 grudnia
17 grudnia
22 grudnia
24 grudnia
» więcej zapowiedzi

Repertuar Kin