|

Wasze hity

  1. Najświętsze serce
  2. Sala samobójców. Hejte...
  3. Parasite
  4. Interstellar
  5. Na noże
  6. Mama
  7. Narodziny gwiazdy
  8. Pan T.
  9. Lighthouse
  10. Joker
KEI

Jesteś Bogiem


Reżyseria: Leszek Dawid

Repertuar filmu "Jesteś Bogiem" w Krakowie

Brak repertuaru dla filmu "Jesteś Bogiem" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Jesteś Bogiem

Czas trwania: 110 min.
Produkcja: Polska , 2012
Premiera: 21 września 2012
Dystrybutor filmu: Kino Świat

Reżyseria: Leszek Dawid
Obsada: Dawid Ogrodnik, Tomasz Schuchardt, Marcin Kowalczyk

Jedna z najważniejszych premier kinowych 2012 roku, „Jesteś Bogiem” w reżyserii Leszka Dawida, to oczekiwany od blisko dekady film o legendarnej grupie Paktofonika, która na zawsze zmieniła oblicze polskiego hip-hopu.
Za sprawą niezwykłej historii Piotra Łuszcza - „Magika” (Marcin Kowalczyk), Sebastiana Salberta - „Rahima” (Dawid Ogrodnik) i Wojciecha Alszera - „Fokusa” (nagrodzony Złotymi Lwami za rolę w „Chrzcie” Tomasz Schuchardt) rzesze wiernych fanów PFK, a także kinomani spragnieni prawdziwego obrazu Polski, prześledzą losy trzech kumpli z Mikołowa i Katowic, którzy dzięki oryginalnym utworom, takim jak słynny „Jestem Bogiem”, stali się głosem pokolenia młodych Polaków. U boku utalentowanych młodych aktorów wystąpili między innymi: Marcin Dorocińcki, Dorota Kolak (Złote Lwy Festiwalu w Gdyni za rolę w „Jestem twój”), Przemysław Bluszcz i Arkadiusz Jakubik. Obraz „Jesteś Bogiem”, wyprodukowany w studiu Kadr, mającym na koncie takie kultowe produkcje, jak „Baby są jakieś inne”, „Sala samobójców” i nagrodzony Złotymi Lwami „Rewers”, ukaże dramatyczne losy zwykłych kumpli z osiedla, którzy za miłość do muzyki, wolności i niezależności gotowi byli zapłacić najwyższą cenę.

Paktofonika powstała w 1998 roku, a jej nazwę, oznaczającą „pakt zawiązany przy brzmieniu głośnika”, wymyślili Magik i Rahim. Trzy wydawnictwa zespołu: „Kinematografia”, mini album „Jestem Bogiem” oraz „Archiwum kinematografii” sprzedały się w gigantycznych nakładach. Wkrótce po premierze „Kinematografii” fanami Paktofoniki wstrząsnęła wiadomość o samobójczej śmierci Magika.

Relacja z publicznego czytania scenariusza „Jesteś Bogiem” w Teatrze Studio w Warszawie:

„To nie jest kolejna wzruszająca bajka o dobrych wykluczonych, ale radykalna opowieść o świecie, ten, kto nie walczy, idzie na dno. Oparta na faktach, szczegółowo zdokumentowana, doskonale skonstruowana, wydobywa sprzeczności hip-hopu. Z jednej strony buntownicze teksty przeciwko systemowi, z drugiej marzenie o karierze, pieniądzach, furach i komórach. To wszystko na tle Śląska lat 90., gdzie tradycyjny model życia opartego na etosie pracy i religii rozpada się w proch pod ciśnieniem bezwzględnej ekonomii. Gdzie rzeczywistość wykoleja się, a razem z nią wypadają z torów ludzie.” Roman Pawłowski, Gazeta WyborczaŚrednia ocena: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
Oceniono 934 razy. | Oceń film

Trailer filmu: Jesteś Bogiem

Wasze opinie

qqqq 18. grudnia 2012, 15:25

Bo pan Krzysztof Kozak poczuł się urażony, wygrał sprawę w sądzie i film zostal chwilowo wycofany.

agata 18. listopada 2012, 12:23

dlaczego nie ma go już w kinach? :(

jay 2. listopada 2012, 20:35

bardzo dobry

Wabik 26. października 2012, 9:23

To nie jest moja muzyka, nie moje miejsca, nie moje pokolenie, ogólnie nie moje klimaty. A o PFK nigdy wcześniej jakoś nie słyszałem. Dlatego ja odbieram to dzieło wyłącznie jako film (a nie jako ekranizację jakiegoś ważnego dla mnie zjawiska). I jest to dobry film. Jest w nim jakaś uniwersalność i intensywność, która powoduje, że ta historia widza obchodzi, wciąga, porusza. Fajny pomysł z filmowaniem wszystkiego na dużych zbliżeniach. Taki prosty niby myk i nieoryginalny przecież, ale robi efekt. Ale przede wszystkim obsada naprawdę daje radę! I to jest największy atut tego filmu.

jarek 16. października 2012, 20:07

Tę muzykę pokochały tysiące, bo kazdemu wydaje się, że może coś zaspiewać lub napisać. Prawda jest inna. Potem się wieszają, upijają i jest wojewucki. Inaczej i podobnie z Dżem - ile osób zapijało się i wzięło, bo mistrz tyż taki... Robienie w GIE mlodych ludzi... Jak mnie. Wyrosłem, ale mój syn chował się bez ojca (DżeM!) - beze mnie. Przestałem pić, zostały średnie wiersze, odeszła ukochana. TOKSYCZNA SZTUKA O TOKSYCZNEJ SZTUCE.

Rainha 10. października 2012, 12:57

Film świetnie oddaje klimaty Śląska. Ogólnie podobał mi się, a zwłaszcza gra aktorska. Warto, nawet dla niewtajemniczonych w historie zespołu.

hajs 8. października 2012, 19:13

nic fajnego bzdury,i tyle

Anto 4. października 2012, 21:13

według mnie film jest fantastyczny ale w pewnym momencie trochę się wydłużał. Wielkim atutem filmu jest przemienność, która okazuje się poprzez wplatane w tak niesamowitą, prawdziwą historię scen, które potrafią prawdziwie rozśmieszyć człowieka. Reasumując POLECAM.

mariposa 1. października 2012, 20:00

mimo, że nie moja muza, wbiło mnie w kinowy fotel - świetna historia, dobrze zagrana i takie to wszystko bliskie... historia dzieje się na naszych oczach... MUST SEE!

red 26. września 2012, 19:43

rewelka!polecam!

lena85 25. września 2012, 13:58

rewelacyjny film, powrót do klasyki, przedstawienie realiów,
byam na koncercie PFK2003r, tak wiec ogladajac ten film mialam gesia skórke.

Kat 25. września 2012, 9:58

Dobry film, klimat tamtych czasów uchwycony wyśmienicie, ale historia chyba bardzo okrojona i zmodyfikowana. To jednak fabuła, nie dokument. Mam niedosyt.

Senja 24. września 2012, 21:10

...ale jak ktoś nie pamieta tamtych czasów, nie słuchał wtedy Paktofoniki, to nie poczuje i nie ogarnie tematu do końca. Dopiero wespół z doświadczeniem, film i jego odbiór jest pełny.

Senja 24. września 2012, 21:08

Trudno odnaleźć się na ulicy po wyjściu z kina, po oglądnięciu tego filmu... Zmienił się świat od tamtych czasów, oj zmienił. I muzyka też. Jej wartośc, krwistość, przesłanie..

Wladziuk 24. września 2012, 18:04

Kaliber, Paktofonika - wysokie loty ale film trochę nudny.
Reasumując do artystycznego poziomu wyznaczonego przez album Kinematografia duże brakuje

leser 24. września 2012, 9:17

Dobrze zrobiony film ze swietnymi kreacjami głównych bohaterów. Historia, którą znamy, a i tak ogląda się ze sporymi emocjami przez prawie dwie godziny. Wiarygodnie oddane realia życia

DArek 23. września 2012, 22:20

Polecam film prawdziwy, polskie realia. Daje do myślenia a historia prawdziwa, którą każdy powinien znać co lubi PFK. Zdjecia w filmie nakręcony jak dobre kino z USA a to nasza produkcja. To jest taka nasza mała 8 mila.

egalia 23. września 2012, 21:20

rewelacyjny film!

Karol<3A 22. września 2012, 15:19

Hip hop<3 bede dzis ogladac wasz film. <3

Krzychu 22. września 2012, 2:29

Swietna historia, film bardzo mi sie podobał, Polecam kazdemu, wreszcie jakas alternatywa dla prymitywnych fabuł

Poprzednia 1

Dodaj nowy komentarz Jesteś Bogiem

Twoja opinia o filmie:

Repertuar kin na telefonie

Teraz w kinach

Premiery

10 lipca
3 lipca
26 czerwca

Zapowiedzi

17 lipca
24 lipca
31 lipca
» więcej zapowiedzi

Repertuar Kin