kina.krakow.pl
Film

Nakręceni, czyli szołbiznes po polsku


Reżyseria: Sylwester Latkowski

Repertuar filmu "Nakręceni, czyli szołbiznes po polsku" w Krakowie

Brak repertuaru dla filmu "Nakręceni, czyli szołbiznes po polsku" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Nakręceni, czyli szołbiznes po polsku

Produkcja: Polska Premiera: 10 stycznia 2003
Dystrybutor filmu: SPI

Reżyseria: Sylwester Latkowski

Po raz pierwszy kamera zagląda za kulisy szołbiznesu w Polsce.

Obok znanych postaci ze sceny muzycznej jak Krzysztof Krawczyk, Marek Kościkiewicz, Robert Leszczyński, Maciej Maleńczuk, Myslovitz , Marek Sierocki, Piotr Metz, Hirek Wrona, Michał Wiśniewski, Negatyw, poznajemy nieznanych szerszej widowni decydentów, szare eminencje polskiego szołbiznesu. Film ukazuje przemilczaną dotąd stronę szołbiznesu w Polsce, w którym normą jest oszustwo, manipulacja. Ekipa filmowa Sylwestra Latkowskiego jest wyrzucana i szczuta ochroniarzami tak jak miało to miejsce np. w czasie eliminacji do programu IDOL. Nad całym procesem pracy nad filmem czuwała wynajęta kancelaria prawnicza. "W tym kraju jak chcesz o czymś powiedzieć nie z pozycji klęczącej, bo filmem nie chcesz stawiać pomników, musisz otoczyć się prawnikami, a już w ogóle nie zabieraj się za polski szołbiznes, tutaj jak w mafii regułą jest zmowa milczenia" - stwierdza Sylwester Latkowski - "Najlżejsza krytyka traktowana jest jak trzęsienie ziemi."


Średnia ocena: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
Oceniono 1343 razy. | Oceń film

Wasze opinie

KOLO 14. stycznia 2003, 19:54

Oczywiscie, ze pod publike
Poznalem osobiscie Latkowskiego przy produkcji "Blokersów" on jest strasznym prostakiem, dziwie sie tylko Red-owi z MTV, ze ma ochote z nim rozmawiac, Red-a znam od poczatkow, od OBOZTA, dopiol swego MTV a Latkowski - tragedia. strata kasy na kino, pewnie jak blokersi niedlugo bedzie mozna kupic te film za 20 w media markt, by pozniej go skasowac i nagrac dobry Polski Hip - Hop. TEDE, PEJA POZDROWIONKA Z KRAKOWA

kika 13. stycznia 2003, 12:52

Niezły, ale ...
tak naprawde to nie jest to az takie odkrywcze! Ja przynajmniej nie jestem zdziwiona, że takie rzeczy sie dzieją i to napewno nie tylko w Polsce... Zdziwił mnie tylko trochę reżyser, który po filmie "ujawniał" kolejne watki, które nie znalazły się w filmie (z obawy przed kolejnymi pozwami) - po co? Czy w taki sposób nie może dostać pozwu, przecież nie wiadomo kto siedzi na widowni... itd. Troche to takie jakieś niezrozumiałe i pod publikę, jak na mój gust. Ale i tak chyba dobrze, że sam temat został poruszony.

Dodaj nowy komentarz Nakręceni, czyli szołbiznes po polsku

Twoja opinia o filmie: